Доступність посилання

ТОП новини

Небезпека лінощів


Мар’яна Драч Прага, 1 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Уже ні для кого не є таємницею, що заняття фізкультурою йде на користь нашому здоров’ю. Чого лікарі не знали, так це того, що зупинка фізичних вправ лише на два тижні виливається у додаткові сантиметри на талії (в середньому, додаткові 7 відсотків).

7 відсотків - мало чи багато?
Американські та данські вчені попросили учасників дослідження якомога більше обмежити фізичний рух у повсякденному житті. Наприклад, не ходити сходами, а їздити ліфтом. При цьому не змінювати раціон харчування. Результати були відчутними.

«Вже через тиждень (в учасників дослідження) почала повільніше вивільнятися глюкоза з крові, що шкідливо», – розповів професор Френк Бус із університету Міссурі.

Чим довше організм позбувається глюкози і жиру, тим скоріше розвивається діабет та інші хронічні хвороби. В цьому експерименті брали участь молоді чоловіки, які не курять, не мають надлишкової ваги і не займаються спортом серйозно.

Більше рухатися варто усім

Навіть спортсмени не застраховані від негативних наслідків від переривання вправ. Подібне дослідження проводили серед фізично активних людей і отримали схожі результати.

«Вже через 36 годин рівень глюкози у них в крові був на тому самому рівні що й у тих, хто веде сидячий спосіб життя», – зазначив Френк Бус.

Ніхто при цьому не набрав зайвих кілограмів, що, на думку вчених, означає одне: вага не є достатнім мірилом здоров’я. З огляду на це професор Бус радить більше рухатися навіть тим, кому це важко, зокрема, після травми. Наприклад, більше ходити.

Звісно, гарну фігуру за допомогою ходіння не створити, а от поліпшити здоров’я можна. Вчені кажуть, що регулярні фізичні вправи суттєво зменшують ризик захворюваності на хронічні недуги. Результати цього дослідження опубліковано в останньому випуску журналу JAVA, який видає Американська медична асоціація.
XS
SM
MD
LG