Доступність посилання

ТОП новини

Заходи безпеки. Безпрецедентні, вважають у МВС. Стандартні, запевняють професійні охоронці


Ірина Штогрін Київ, 1 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Візити найвищого рівня готуються заздалегідь. Щонайменше за півроку детально плануються усі заходи. Снайпери на дахах, перекриті вулиці і заборона виходити на балкони прилеглих будинків є стандартними прийомами гарантування безпеки президентів. Усіх, не лише американського.

Щонайменше 4 тисячі міліціонерів забезпечуватимуть порядок у Києві під час офіційного візиту Президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша. Як повідомив заступник міністра МВС Олександр Савченко, завдання його підлеглих – охороняти маршрути пересування високого гостя, блокувати рух транспорту та пішоходів, перевіряти при потребі прилеглі будинки та чітко виконувати вказівки координаційного штабу. Лише на трасі Київ-Бориспіль варту нестиме тисяча співробітників ДАІ, завдання яких повністю заблокувати рух мінімум за дві години до проїзду кортежу. Такі заходи безпеки Олександр Савченко називає безпрецедентними для України.

Однак, як запевняє начальник Управління Державної охорони Валерій Гелетей, усе це повністю відповідає міжнародному й українському законодавству. І навіть те, що обмежує на певний час свободу дій та пересування громадян.

«Окремо я би хотів би звернутися до киян та мешканців прилеглих до траси проїзду кортежу будинків, щоб вони не відкривали вікна, не виходили на балкон, не піднімалися на дахи, не проводили відео- та фотозйомки. Оскільки це заважатиме роботі правоохоронців», – сказав Валерій Гелетей.

У цьому немає нічого особливого, вважає Олександр Тур''ян, професійний тілоохоронець, керівник столичного детективного агентства.

Заходи безпеки як під час візиту президента Ричарда Ніксона

Такі ж заходи безпеки (мінус технічний прогрес) вживалися і тридцять п''ять років тому, коли до Києва приїздив Президент Ричард Ніксон.

«Кордони міліційні стояли і навіть дружинники з пов''язками, але й багато було переодягнено у цивільне. І також були снайпери, і також був кортеж, і також летіло два борти, і ніхто не знав, на якому летить Президент, і також було блоковано усе важке озброєння дальнобійне військових частин навколо Борисполя», – згадує Олександр Тур''ян.

Підготовка системи безпеки візитів такого рівня розпочинається мінімум за півроку зі створення спеціального аналітичного центру. Адже головне – це продумати усі можливі варіанти небезпечних ситуацій і зробити все, щоб їх уникнути. В Україні є фахівці відповідної кваліфікації, вважає генерал-лейтенант СБУ, колишній перший заступник секретаря РНБО, засновник і перший керівник українського спецпідрозділу «Альфа» Василь Крутов.

«Україна, якщо розглядати її як учасника глобальної системи безпеки і в тому числі системи протидії міжнародному тероризмові, виглядає доволі позитивно. Ми маємо достатньо фаховий склад осіб, що можуть і здійснюють ефективну роботу з протидії тероризму», – запевнив Василь Крутов.

Візит Президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша є нагодою перевірити рівень українських фахівців та їхнього уміння співпрацювати із представниками закордонних спецслужб. Найкраще ж працює та охорона, чию роботу ніхто не помічає.
XS
SM
MD
LG