Доступність посилання

ТОП новини

Мусульмани виграли суд у Сімферопольської міськради за Соборну мечеть


Володимир Притула Сімферополь, 1 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму триває конфлікт довкола заборони місцевою владою будівництва у Сімферополі Соборної мечеті. Але відучора лютневе рішення Господарського суду Криму, яке зобов''язує Сімферопольську міськраду укласти з Духовним управлінням мусульман Криму угоду про виділення землі під Соборну мечеть, набрало чинності.

Такою буде Соборна мечеть у Сімферополі
На місці, де мусульмани хочуть збудувати Соборну мечеть, пожвавлення: хтось розвантажує будівельний камінь-ракушняк, хтось розчищає майданчик від дрібних кущів, у наметі переписують жертводавців. І всі обговорюють вістку, що апеляційний суд відхилив позов Сімферопольської міськради і тепер остання має підписати з Муфтіятом угоду про оренду земельної ділянки для зведення на ній Соборної мечеті.

Будівельний камінь-ракушняк для Соборної мечеті
«Все-таки ми витримали це випробовування. Справді, ми на правильному, законному шляху. Залишилося кілька формальностей, які ми маємо ще пройти. Пройдемо – і вже розпочнеться будівництво. Це буде дуже велика, велична споруда. За два чи за п’ять років її збудуємо – це лише Аллах знає. Але обов’язково збудуємо! Ми звідси не підемо, поки тут не зведему таку чудову мечеть!» – зазначив заступник Муфтія мусульман Криму Закір Куртнезіров.

Втім, залишилося «кілька формальностей» – це й підпис під угодою мера Сімферополя «регіонала» Геннадія Бабенка, який публічно висловлювався проти будівництва Соборної мечеті. Але цього разу дізнатися про те, чи підпише він угоду, не вдалося – він виїхав за межі Криму.

Не виявилося на робочому місці й секретаря міськради, керуючого справами міськвиконкому і навіть керівника прес-служби. «Ніяких взагалі не буде коментарів – це точно. Бо в нас і начальника немає. Хіба що завтра, та й то – не в мера», – заявили у прес-службі Сімферопольського міськвиконкому.

Можливий саботаж чиновників кримських татар не лякає

Рефат Чубаров з єдиновірцями
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, схоже, уже має план дій на випадок саботажу чиновників.

«За умови, що Сімферопольський виконком протидіятиме, ми сподіваємося, що інші органи державної влади діятимуть згідно з рішенням суду, а Державна виконавча служба у законному порядку змусить чиновників виконувати рішення суду. Ми просто змусимо прокуратуру вжити всіх заходів, щоб Геннадій Бабенко, попри власне небажання, усе ж виконав вимоги закону і підписав усі необхідні папери», – заявив Рефат Чубаров і висловив переконання, що будівництво Соборної мечеті розпочнеться уже в травні.
XS
SM
MD
LG