Події навколо зловісної стоянки журналіст встиг зафіксувати на фотокамеру (архівне фото) |
(RadioSvoboda.Ua) |
Бізнесмена затримали… і відпустили через півтори години. У міліції повідомили, що «порушник притягнутий до адмінвідповідальності за стрілянину у невстановленому місці». Тож заплативши штраф, Пєхотін спокійнісінько розгулював увечері на центральному майдані Рівного…
Пред’явити обвинувачення змогли тільки через рік
Лише через кілька місяців на вимогу Влада Ісаєва та його колег-журналістів прокуратура порушила кримінальну справу за фактом погрози вбивством та перешкоджання законній діяльності журналіста. Однак пред’явити обвинувачення конкретно Пєхотіну прокурори змогли тільки в лютому 2008-го – з тієї причини, що бізнесмен проігнорував запобіжний захід і поїхав до США. Тож доправити його до міської прокуратури під примусом для пред’явлення обвинувачення правоохоронці змогли тільки тоді, коли той прибув на слухання цивільної справи в своїх інтересах.
Але засідання в кримінальній справі Пєхотіна-Ісаєва суддя Олена Панас змушена перенести – у зв’язку з черговим зникненням підозрюваного.
Адвокат потерпілого Володимир Цуняк з цього приводу зазначив: «Не може розпочатися (судове засідання), бо, по-перше, немає даних про вручення повістки підсудному і адреси у справі. Фактично не встановлене його місце проживання… Підписка про невиїзд? Там, де він сказав, він не проживає, він там виписався в Клесові».
Обвинувачений збирається балотуватися на посаду міського голови
Анатолій Пєхотін не зареєстрований у ВВІРі як іноземець. А санкція за його правопорушення, котра передбачає тільки обмеження, а не позбавлення волі, не вважається настільки суворою, щоб у даному випадку можна було вирішувати питання про взяття Анатолія Пєхотіна під варту, вважає суддя Олена Панас, котра перенесла засідання на 18 квітня зі сподіванням побачити обвинуваченого.
Потерпілого ж Влада Ісаєва обурює безініціативність правоохоронців у даній справі: «Лише через рік її довели до суду, і зараз з’ясовується, що не встановили місце його перебування… Дивує також, що з людини взяли підписку про невиїзд, однак вона вільно пересувається, їздить в Америку й назад – кілька разів за рік. Він заявляє про те, що збирається балотуватися на посаду міського голови, а в суді просто не з’являється, і суд не вживає жодних заходів, щоб його привести до суду, тим більше, що це кримінальна справа… Якщо ж у нього немає постійного місця проживання, його необхідно взяти під варту, для того щоб і прокуратура, і суд знали, де він перебуває».
Отож рівняни готуються до позачергових виборів міського голови. І в кандидати напрошуються бізнесмени з підпискою про невиїзд.
Підсумком цієї історії є, крім усього іншого, ще й запитання: якщо порушені під час виконання професійних обов’язків права не може захистити журналіст, як це зробити звичайному громадянинові?