Доступність посилання

ТОП новини

У Рівному більше року шукають бізнесмена, який погрожував журналістові зброєю


Валентина Одарченко Рівне, 2 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Попереднє слухання у справі за обвинуваченням рівненського бізнесмена Анатолія Пєхотіна у погрозі вбивством журналістові відкладене – через зникнення обвинувачуваного. Бізнесмена-невидимку чомусь неохоче шукають правоохоронці, вважає журналіст.

Події навколо зловісної стоянки журналіст встиг зафіксувати на фотокамеру (архівне фото)
(RadioSvoboda.Ua)
23 лютого 2007 року Анатолій Пєхотін увірвався на територію автостоянки, за яку сперечався з іншим підприємцем, і влаштував там стрілянину. Журналістові Владу Ісаєву, який терміново прибув на місце події, він наставив пістолет до шиї зі словами: «будеш писати так про мене, як ти пишеш, я тебе застрелю». Одного з правоохоронців, котрий спробував забрати пістолет, врятував від випущеної кулі шкіряний пояс.

Бізнесмена затримали… і відпустили через півтори години. У міліції повідомили, що «порушник притягнутий до адмінвідповідальності за стрілянину у невстановленому місці». Тож заплативши штраф, Пєхотін спокійнісінько розгулював увечері на центральному майдані Рівного…

Пред’явити обвинувачення змогли тільки через рік

Лише через кілька місяців на вимогу Влада Ісаєва та його колег-журналістів прокуратура порушила кримінальну справу за фактом погрози вбивством та перешкоджання законній діяльності журналіста. Однак пред’явити обвинувачення конкретно Пєхотіну прокурори змогли тільки в лютому 2008-го – з тієї причини, що бізнесмен проігнорував запобіжний захід і поїхав до США. Тож доправити його до міської прокуратури під примусом для пред’явлення обвинувачення правоохоронці змогли тільки тоді, коли той прибув на слухання цивільної справи в своїх інтересах.

Але засідання в кримінальній справі Пєхотіна-Ісаєва суддя Олена Панас змушена перенести – у зв’язку з черговим зникненням підозрюваного.

Адвокат потерпілого Володимир Цуняк з цього приводу зазначив: «Не може розпочатися (судове засідання), бо, по-перше, немає даних про вручення повістки підсудному і адреси у справі. Фактично не встановлене його місце проживання… Підписка про невиїзд? Там, де він сказав, він не проживає, він там виписався в Клесові».

Обвинувачений збирається балотуватися на посаду міського голови

Анатолій Пєхотін не зареєстрований у ВВІРі як іноземець. А санкція за його правопорушення, котра передбачає тільки обмеження, а не позбавлення волі, не вважається настільки суворою, щоб у даному випадку можна було вирішувати питання про взяття Анатолія Пєхотіна під варту, вважає суддя Олена Панас, котра перенесла засідання на 18 квітня зі сподіванням побачити обвинуваченого.

Потерпілого ж Влада Ісаєва обурює безініціативність правоохоронців у даній справі: «Лише через рік її довели до суду, і зараз з’ясовується, що не встановили місце його перебування… Дивує також, що з людини взяли підписку про невиїзд, однак вона вільно пересувається, їздить в Америку й назад – кілька разів за рік. Він заявляє про те, що збирається балотуватися на посаду міського голови, а в суді просто не з’являється, і суд не вживає жодних заходів, щоб його привести до суду, тим більше, що це кримінальна справа… Якщо ж у нього немає постійного місця проживання, його необхідно взяти під варту, для того щоб і прокуратура, і суд знали, де він перебуває».

Отож рівняни готуються до позачергових виборів міського голови. І в кандидати напрошуються бізнесмени з підпискою про невиїзд.

Підсумком цієї історії є, крім усього іншого, ще й запитання: якщо порушені під час виконання професійних обов’язків права не може захистити журналіст, як це зробити звичайному громадянинові?
XS
SM
MD
LG