Доступність посилання

ТОП новини

Серби Косова отримали другу частину гуманітарної допомоги з Росії


Анамарія Рамач Белград, 4 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У п’ятницю до Белграда прилетів другий літак із гуманітарною допомогою, яку російське міністерство з надзвичайних ситуацій та цивільної оборони призначило для сербських анклавів у Косові. Йдеться про життєво необхідні речі: харчі та медикаменти. Перший вантаж допомоги прибув у середу. Гуманітарну допомогу для сербів у Косові схвалив російський президент Володимир Путін, який наголосив, що відправляють її без політичних цілей.

До Сербії має в цілому прибути 140 тонн харчів із Росії. Серед продуктів – рибні та м’ясні консерви, дитячі харчі, рис, цукор, а також гігієнічні та фармацевтичні засоби, медичний матеріал, приладдя для лікарень та поліклінік, загальна вартість яких становить 1,7 мільйона доларів. Наступні дві частини мають прибути 8 та 10 квітня.

Гуманітарну допомогу має отримати 8 тисяч 300 сербських сімей, що живуть у сербських анклавах та північній частині Косова.

У белградському аеропорту гуманітарну акцію привітав сербський міністр у справах Косова Слободан Самарджич. Він подякував представникам російської держави і водночас заявив, що гуманітарна допомога є підтримкою і в матеріальному, і в моральному сенсі для сербського народу в Косові.

«Цей день є визначним для нас тут у Белграді. Дійшла велика гуманітарна допомога від російської держави, яка дуже важлива для життєвої ситуації та збереження сербів у Косові й Метохії. У Косові є чимало людей, яким потрібен цей вид допомоги», – заявив сербський міністр.

Косово хоче, щоб допомога дісталася не тільки тамтешнім сербам

У Косові заступник прем’єра Хайредін Кучі в середу заявив, що косовському урядові відомо про гуманітарні вантажі для косовських сербів із Росії. «Ми вітаємо кожну допомогу, яка надходить до Косова», – сказав він.

Водночас чільний косовський урядовець додав: «Цю допомогу повинні контролювати та керувати нею центральні інституції Косова та відповідальні органи».

Заступник прем’єра Косова не хотів коментувати можливий політичний підтекст відправки допомоги. На його думку, вона має сприяти економічному добробутові та розвиткові Косова, незважаючи на етнічну належність громадян.

Росія й далі підтримуватиме Сербію щодо Косова

Косово як автономний край Сербії з 1999 року перебував під протекторатом ООН. Парламент Косова у лютому цього року односторонньо ухвалив декларацію про незалежність краю.

Офіційний Белград рішуче відкинув її, далі вважаючи Косово невід’ємною частиною своєї території. Його підтримує в цьому Москва.

Хоча Косово визнало як незалежну державу вже багато країн, Росія і далі стоїть на сербському боці. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи в середу в Держдумі, запевнив, що Росія не дозволить, щоб Косово стало повноправним членом ООН.

А виконувач обов’язків російського посла в Белграді Олексій Соколов стосовно гуманітарної допомоги сказав, що це лише перший етап, Росія і далі допомагатиме Сербії.
XS
SM
MD
LG