Доступність посилання

ТОП новини

Політичну частину посиленої угоди «Україна – ЄС» можуть підписати у вересні, сподівається Президент


Виступаючи на 5-й асамблеї Всесвітнього руху за демократію, Віктор Ющенко заявив: «Ми отримали статус країни з ринковою економікою. Зараз працюємо над посиленою угодою „Україна – Євросоюз“. 17 лютого ми розпочали формальні переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС. Можливо, у вересні поточного року ми отримаємо політичну частину поглибленої угоди „Україна – ЄС“, де ми зафіксуємо – уперше в історії наших стосунків – асоційоване членство України з Євросоюзом». Голова держави висловив думку, що Україна буде членом ЄС і членом НАТО.


Виступаючи на 5-й асамблеї Всесвітнього руху за демократію, Віктор Ющенко заявив: «Ключовим зовнішньополітичним та економічним пріоритетом є євроінтеграція та євроатлантична інтеграція. Ми отримали статус країни з ринковою економікою. Зараз працюємо над посиленою угодою „Україна – Євросоюз“. 17 лютого ми розпочали формальні переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС. Можливо, у вересні поточного року ми отримаємо політичну частину поглибленої угоди „Україна – ЄС“, де ми зафіксуємо – уперше в історії наших стосунків – асоційоване членство України з Євросоюзом».

Україна і Європейський Союз мають продовжити переговори про нову посилену угоду в червні.

Цей документ має замінити чинну нині угоду про партнерство та співпрацю, термін дії якої завершується цього року.

У своєму виступі Президент Віктор Ющенко також сказав: «Думаю, ми одержимо чітку перспективу членства в Європейському Союзі, як кілька днів назад одержали чітку перспективу членства в НАТО».

Що стосується зовнішньополітичного курсу України, то, за словами Віктора Ющенка, він залишається незмінним: «євроатлантична інтеграція і запровадження в Україні системи європейських демократичних цінностей».

Голова держави обґрунтував вибір таких напрямків зовнішньої політики, зокрема, щодо НАТО, так: «Сьогодні ми повинні отримати вперше в нашій історії міжнародні гарантії свого суверенітету».

***** П’ята Асамблея Всесвітнього руху за демократію проходить в Українському домі в Києві. До столиці України приїхали близько 550 активістів поширення демократії з понад 100 країн світу.

Асамблея Всесвітнього руху за демократію розпочалася у Києві 6 квітня і триватиме до середи. Це перша подібна Асамблея у цьому регіоні Європи та Євразії.

Всесвітній рух за демократію заснований у 1999 році в столиці Індії Нью-Делі з метою створити можливості для співпраці діячів, аналітиків і практиків, переконаних у необхідності поширення демократії в усьому світі.

***** У Європейському Союзі поняття «асоційованого членства» не існує. Статус «асоційованого члена» колись мала Туреччина ще як партнер попередника ЄС – Європейської економічної спільноти.

Нині Євросоюз укладає з іншими державами угоди про асоціацію, які самі по собі ані не передбачають жодного членства, ані не виключають його.

Із країнами Балкан ЄС укладає Угоди про стабілізацію й асоціацію, які мають на меті з часом привести балканські держави до вступу до ЄС.

Із країнами Північної Африки, Близького Сходу і колишнього СРСР, що їх ЄС не планує приймати до свого складу ніколи або найближчим часом, Брюссель укладає такі угоди за програмою Європейської політики сусідства. До цієї групи належить і Україна.

Ці угоди передбачають можливість поширення на ці країни «чотирьох свобод» – свободи пересування товарів, капіталів, послуг і людей, – а в деяких випадках і створення зони вільної торгівлі. Саме таку угоду ЄС пропонував Україні.

Матеріали до теми:

•&nbsp Два роки дискусії щодо НАТО, далі – референдум

•&nbsp Всесвітній рух за демократію: український вимір •&nbsp У Києві в неділю розпочала роботу п’ята асамблея Всесвітнього руху за демократію
XS
SM
MD
LG