Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада без законного Регламенту працюватиме за нормами Конституції


Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк у вівторок заявив, що у зв’язку із рішенням Конституційного Суду України з приводу того, що діяльність парламенту має регулюватися законом про Регламент, а не постановою, депутатам необхідно ухвалити відповідний закон. Арсеній Яценюк наголосив, що до того часу Верховна Рада працюватиме за нормами Конституції з даного питання. Рішення Конституційного Суду, яке фактично скасувало Регламент Верховної Ради, не зашкодить роботі парламенту, сказав Радіо Свобода суддя-доповідач Анатолій Дідівський.


Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк у вівторок заявив, що у зв’язку із рішенням Конституційного Суду України з приводу того, що діяльність парламенту має регулюватися законом про Регламент, а не постановою, депутатам необхідно ухвалити відповідний закон.

Спікер, депутат від фракції Комуністичної партії Адам Мартинюк, заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов і член фракції Блоку Юлії Тимошенко Сергій Сас запропонували парламентові прийняти тимчасовий регламент до законодавчого врегулювання роботи парламенту.

Голова Верховної Ради наголосив, що до того часу Верховна Рада працюватиме за нормами Конституції з даного питання.

«Нам треба прийняти організаційне рішення, як прийняти закон і як парламент працюватиме до прийняття такого закону», – повідомив Арсеній Яценюк.

*******

У понеділок Конституційний Суд визнав неконституційною постанову Верховної Ради «Про регламент Верховної Ради України» від 16 березня 2006 року.

За рішенням КСУ, ця постанова втрачає чинність, повідомив голова Суду Андрій Стрижак: «Конституційний Суд вважає, що частини 2, 3, 4 статті 219 Регламенту, який не є законом України, мають бути визнані такими, що не відповідають Конституції України, є неконституційними. У процесі розгляду справи Конституційний Суд виявив ознаки невідповідності Конституції України постанови Верховної Ради про Регламент Верховної Ради повністю».

Суд вирішив, що після набуття чинності Конституції України питання про організацію порядку діяльності Верховної Ради, а також про статус народних депутатів має вирішуватися виключно законом України. Таким чином, Регламент Верховної Ради має встановлюватися законом, а не постановою парламенту.

Рішення Конституційного Суду, яке фактично скасувало Регламент Верховної Ради, не зашкодить роботі парламенту, сказав Радіо Свобода суддя-доповідач Анатолій Дідівський.

«Ті питання, які завтра вирішуватимуться, мають вирішуватися відповідно до закону про статус народного депутата та до Конституції. У відповідності до цих норм і будуть проводитися відповідні засідання. Так що не переживайте, світ не перевернувся», – заспокоїв він.

У січні Конституційний Суд розпочав розгляд справи про конституційність норм Регламенту Верховної Ради щодо депутатських запитів. Із клопотанням перевірити відповідність цих положень Основному законові до Суду звернулися 50 народних депутатів.

Регламент встановлює порядок підготовки і проведення сесій Верховної Ради, її засідань, визначає процедуру розгляду питань у парламенті тощо.

Матеріали до теми:

•&nbsp Парламентський різнобій. Чи варто очікувати результативних рішень?
XS
SM
MD
LG