Доступність посилання

ТОП новини

Індекс податкового лиха зменшується в світі, зростає в Україні


Марія Щур Прага, 8 квітня 2008 (RadioSvoboda.ua) – Україна програє у світовому змаганні за найбільш кваліфіковані кадри через свою податкову систему. Про це йдеться у новому дослідженні журналу «Форбз», який відомий своїми публікаціями списків найбагатших людей світу. На думку дослідників журналу, упродовж останнього року Україна навіть погіршила свою конкурентоздатність на ринку найуспішніших підприємців.

Іноземні компанії, які захочуть відкрити свою філію за кордоном і привезти своїх найкваліфікованіших і найвище оплачуваних керівників, скоріше зроблять це в Естонії, Росії чи Казахстані, але не в Україні. Податкова система і особливо оподаткування цієї найвищої категорії працівників мають велике значення для компаній, які починають новий бізнес.

Про це говорить автор дослідження під назвою «Індекс податкового лиха», міжнародний спеціаліст з бухгалтерського обліку Джек Андерсон: «Компанії охоче інвестують у Східній Європі, бо, наприклад, в Естонії, якщо вони вкладають прибуток назад у виробництво, вони не платять податок взагалі».

Спрощення податкової системи і посилення конкуренції за нові інвестиції є світовою тенденцією. І тут Україна конкурує не лише з європейськими сусідами, але і з такими країнами, як Катар на Близькому Сході чи азійськими державами.

Україна йде проти світових тенденцій

Джек Андерсон говорить, що рівень податкового лиха, як «Форбз» називає надмірне оподаткування, зменшується в світі: «Ми бачимо, що приблизно половина країн зменшила податкове лихо, з іншої половини решта залишила податкове навантаження на тому самому рівні, і тільки 6 країн збільшили його». Саме серед цих шести країн світу знайшла своє місце й Україна.

Найгірше, на думку американського дослідника, ситуація виглядає у Франції, але й тут очікуються зміни у зв’язку з обранням нового президента, який пообіцяв реформи в цій сфері.

А найбільше намагаються пристосувати свою податкову систему до мінливих умов країни Східної Європи: «Найбільший поступ зробила Східна Європа, Північна Європа, і навіть Китай, бо раніше Китай був на третьому місці в нашому індексі податкового лиха», – каже дослідник.
XS
SM
MD
LG