Доступність посилання

ТОП новини

Командувач військ коаліції пропонує не поспішати з виведенням військ з Іраку


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 9 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Cтановище в Іраку істотно поліпшилося протягом року, але воно все ще не таке міцне, щоб його можна було вважати незворотним, заявив у Вашингтоні генерал Дейвід Петреас, командувач військ коаліції. Цю обережну оцінку полководець висловив на слуханнях, які проводить сенатська комісія у справах збройних сил.

Нью-Йорк, 9 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Cтановище в Іраку істотно поліпшилося упродовж року, але воно все ще не таке міцне, щоб його можна було вважати незворотним, заявив у Вашингтоні генерал Дейвід Петреас, командувач військ коаліції. Цю обережну оцінку полководець висловив на слуханнях, які проводить сенатська комісія у справах збройних сил.

Генерал Петреас вважає, що процес скорочення американського контингенту в Іраку треба буде зупинити у липні, довівши до рівня минулого року, зупинити принаймні на сорок п’ять днів для консолідації та переоцінки становища. Скорочення можна буде поновити наприкінці цього періоду, але й це не обов’язково. Нині в Іраку 160 тисяч американських військ, а передбачається скоротити їх до 140 тисяч.

Президент Джордж Буш уже висловив намір прийняти рекомендації Петреаса, який наголосив на необхідності посилення боєздатності іракської армії. Так вважає і сенатор Джон МакКейн, кандидат на посаду президента від Республіканської партії.

«Значно, значно більше залишається зробити (ніж уже зроблено). Іракські лідери повинні знати, що ми очікуємо від них справжнього керівництва процесом відновлення своєї країни, бо це можуть зробити лише вони самі. Але вже сьогодні ми можемо говорити з надією та оптимізмом про майбутнє Іраку і про наслідки наших зусиль там», –заявив сенатор Джон МакКейн.

Одначе сенатор Карл Левін, голова комісії з питань збройних сил, оцінив становище в Іраку далеко не так оптимістично. На його погляд, замість припиняти процес поступового скорочення американських військ, треба посилити тиск на уряд у Багдаді, підштовхуючи його до врегулювання внутрішньоіракських політичних конфліктів, до фінансування будівельних проектів за рахунок нафтових іракських прибутків і вимагати провідної ролі іракської армії у бойових діях.

Лишається загроза повернення до екстремізму, тому присутність американських військ необхідна Іракові

Іракська війна непопулярна в американському суспільстві, і вона стала важливою темою у передвиборній президентській кампанії. Сенатор Гіларі Клінтон, демократичний претендент на президента, вимагає не гальмування, а навпаки, прискорення процесу виведення військ з Іраку.

Між тим, свого часу сенатор Клінтон голосувала за повалення режиму Саддама Хусейна, і тепер це їй пригадує суперник у таборі демократів, сенатор Барак Обама, який завжди був проти війни.

Генерал Петреас також виступив перед сенатською комісією закордонних справ. Він вважає, що назагал є істотний прогрес. Іракська економіка швидко зростає, уряд контролює половину провінцій країни і рівень насильства різко знизився. Відповідаючи на запитання сенатора Джозефа Байдена, голови комісії, Петреас намалював картину держави, яка намагається покінчити з екстремізмом серед власного населення і досягнути політичного замирення.

Та все ж, каже він, лишається загроза повернення до екстремізму. Тому присутність американських військ необхідна Іракові. «Ми поки що не бачимо світла у кінці тунелю», – сказав генерал Петреас.
XS
SM
MD
LG