Доступність посилання

ТОП новини

Володимир Огризко: Заява, що Росія не допустить Україну до НАТО, створює негативне тло для розвитку українсько-російських відносин


Міністр закордонних справ України заявив, що така заява його російського колеги Сергія Лаврова свідчить, що «нас продовжують не розуміти як державу, досі не хочуть побачити незалежною, суверенною, демократичною країною».

Міністр закордонних справ України заявив журналістам під час перебування в Каїрі, що така заява його російського колеги Сергія Лаврова свідчить, що «нас продовжують не розуміти як державу, досі не хочуть побачити незалежною, суверенною, демократичною країною».

Володимир Огризко висловив жаль і розчарування з приводу таких заяв.

Він нагадав, що зовсім недавно Президент України Віктор Ющенко домовився зі своїм російським колегою Володимиром Путіним, що Україна i Росія вестимуть консультації з усіх питань, які хвилюють і одну, і іншу сторону. «На превеликий жаль, ми так і не дочекалися запрошення до Москви, щоб провести ці консультації на рівні фахівців», – додав Огризко.

Голова українського зовнішньополітичного відомства зазначив, що під час його візиту до Росії, який має відбутися 15 квітня, ця тема буде однією з головних.

«Я ще і ще раз нагадую нашим російським партнерам слова Президента України про те, що вступ України до НАТО жодним чином не загрожує інтересам Росії», – наголосив він.

Володимир Огризко зазначив, що аргументи, які Україна досі чула з боку представників Росії, «не витримують жодної критики».

У вівторок в інтерв’ю російській радіостанції «Ехо Москви» Сергій Лавров заявив: «Ми будемо робити все, щоб не допустити прийняття України та Грузії до НАТО і не допустити пов’язаного з можливим таким прийняттям незворотньо різкого погіршення наших відносин і з альянсом, і з провідними його членами, і з нашими сусідами».
XS
SM
MD
LG