Доступність посилання

ТОП новини

Арсеній Яценюк закликатиме російських парламентарів налагоджувати, а не загострювати відносини


Спікер парламенту заявив сьогодні після Погоджувальної ради, що ініціюватиме проведення зустрічі з депутатами Держдуми Росії. Останнім часом російські державні діячі зробили низку різких заяв щодо України. Як зазначив Арсеній Яценюк, «Відповідний профільний комітет Верховної Ради, а саме, комітет у закордонних справах, а також комітет національної безпеки та оборони розглянуть дані заяви, і саме на рівні комітетів ухвалять рішення». «Такі рішення мають бути збалансовані, дипломатичні, і повинні слугувати тільки одному, налагодженню стосунків, а не їхньому загостренню. І саме до цього, напевне, ми будемо закликати наших російських колег», – зауважив Голова Верховної Ради.


Спікер парламенту заявив сьогодні після Погоджувальної ради, що ініціюватиме проведення зустрічі з депутатами російської Держдуми.

Останнім часом російські державні діячі зробили низку різких заяв щодо України.

Як зазначив Арсеній Яценюк, «Відповідний профільний комітет Верховної Ради, а саме, комітет у закордонних справах, а також комітет національної безпеки та оборони розглянуть дані заяви, і саме на рівні комітетів ухвалять рішення».

«Такі рішення мають бути збалансовані, дипломатичні, і повинні слугувати тільки одному, налагодженню стосунків, а не їхньому загостренню. І саме до цього, напевне, ми будемо закликати наших російських колег», – зауважив Голова Верховної Ради.

За даними ЗМІ, на зустрічі Ради Росія-НАТО в Бухаресті російський президент Володимир Путін у розмові з президентом США Джорджем Бушем нібито дав зрозуміти, що в разі вступу до НАТО Україна може втратити цілісність. Пізніше начальник Генштабу Збройних сил Росії Юрій Балуєвський заявив: якщо Україна вступить у НАТО, Росія вживе заходи «військового – і не тільки – характеру».

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров 8 квітня в інтерв''ю радіо «Эхо Москвы» фактично підтвердив інформацію, оприлюднену в газеті «Коммерсантъ». Крім того, він додав: «Ми робитимемо все, щоб не допустити прийняття України та Грузії до НАТО».

10 квітня Міністерство закордонних справ України направило ноту МЗС Російської Федерації з проханням невідкладно надати роз''яснення російської сторони щодо висловлених позицій Володимира Путіна і Сергія Лаврова про Україну.

А 11 квітня начальник Генштабу Збройних сил Російської Федерації Юрій Балуєвський заявив, що у разі вступу України та Грузії до НАТО Росія вчинить дії, спрямовані на забезпечення своїх інтересів. «Це будуть заходи не тільки військового, а й іншого характеру», – наголосив він.

Український МЗС назвав такі заяви – антиукраїнськими, такими, що піддають сумніву територіальну цілісність України і є прямим втручанням в її внутрішні справи.

Матеріал до теми:

• Офіційний Київ – Москві: припиніть погрози на адресу України • Україна обурена заявою начальника Генштабу Росії генерала Юрія Балуєвського • Російський уряд не давав союзові НАТО пояснень, яких заходів може вжити Росія, щоб не допустити вступу України та Грузії • Володимир Огризко: Заява, що Росія не допустить Україну до НАТО, створює негативне тло для розвитку українсько-російських відносин
XS
SM
MD
LG