Доступність посилання

ТОП новини

Як поліпшити енергетичну незалежність України – Вашингтонська нарада


Петро Войцеховський У дводенній конференції «Українсько-американський діалог в енергетичному секторі» беруть участь урядовці, експерти і бізнесмени.


Узгоджена колективна стратегія – єдиний спосіб захистити енергетичну безпеку євроатлантичних країн, таку заяву сенатор Сполучених Штатів Ричард Луґар – який є одним з найвпливовіших представників американської зовнішньої політики – зробив у вівторок під час наради політичних та ділових кіл США і України «Американо-український діалог в енергетичному секторі».

Сенатор наголосив на тому, що енергетична політика та міжнародна безпека сьогодні дуже щільно пов’язані. Роздріб між країнами Європи у вирішенні своїх енергетичних проблем шляхом окремих домовленостей з Росією не обмежиться лише енергетичною сферою, вважає він. Розбіжності, що виникли сьогодні, неодмінно захоплять також інші питання міжнародної безпеки та економіки.

Двосторонні домовленості окремих країн з Росією – це прояв слабкості, вважає сенатор Луґар; така стратегія не призведе до успіху. Помиляються ті європейські керівники, хто вважає, що постачання палива – це суто економічні, ринкові питання, які не мають відношення до політики. Тому що Росія діє не за правилами ринку, а намагається диктувати Європі політичні вимоги.

«Важко навіть розрізнити, де закінчується російський уряд, а де починається Газпром. Саме це питання викликає найбільше спантеличення у трансатлантичної спільноти. Росія планомірно та цілеспрямовано здійснює свою енергетичну стратегію. Я вважаю що НАТО мусить грати провідну роль у формулюванні та просуванні стратегії енергетичної безпеки для трансатлантичного регіону. Тому що енергія та безпека є синонімами», – зазначив, зокрема, сенатор Луґар.

На думку сенатора Луґара, єдина євроатлантична стратегія енергетичної безпеки має узгодити спільні дії з залучення альтернативних Росії джерел палива, вироблення спільних стандартів співпраці з Росією та твердого протистояння її спробам політичного диктату. Останнє передбачає безумовне та найскоріше надання Україні та Грузії статусу кандидатів на членство в НАТО.

Американські інвестори готові розвивати енергетику України

Нарада «Американо-український діалог в енергетичному секторі» відбувається в США вже втретє. Її учасники - урядовці, експерти та керівники бізнесових структур – обговорюють проблеми української енергетичної галузі, можливості її розвитку за допомогою міжнародних інвесторів, та питання взаємодії між урядом, бізнесом та громадським сектором.

Представники України – заступник міністра палива й енергетики Володимир Макуха та посол України в США Олег Шамшур – відзначили успіхи вже підписаних контрактів з американськими інвесторами – зокрема компаніями Шелл та Марафон у розробці родовищ нафти, з Вестінгаузом та Холтеком – у атомній енергетиці. Список потенційних серйозних інвесторів набагато більший – в нараді беруть участь представники керівництва Хелібертон, Ексон Мобіл та інших відомих корпорацій.

Українські представники говорили про великі потреби технологічної модернізації галузі, наприклад лише модернізація газотранспортної системи потребує близько 2.5 мільярдів доларів. На цій нараді українські урядовці сподіваються зацікавити американських бізнесменів також планами приватизації низки теплових електростанцій та інших підприємств електроенергетики.
XS
SM
MD
LG