Так, дуже важливі дані з України продаються по ціні у 40-70 тисяч доларів за один файл, а менш важлива секретна інформація – за 5 чи 10 тисяч доларів. Особливо відчутною стала шпигунська гарячка в Україні, як зауважує лондонський часопис, у 1999-2002 роках, коли президентська канцелярія прослуховувалася його політичними противниками. «Джейнз» вважає Помаранчеву революцію результатом міжнародного скандалу з так званими «стрічками Леоніда Кучми».
Видання цитує колишнього заступника глави СБУ генерала Скипальського про те, що російське ФСБ фактично нашпигувало своїми агентами всі структури влади в Україні, починаючи з Секретаріату Президента, уряду, Збройних Сил і закінчуючи СБУ. Скипальский також повідомив «Джейнз» про затяжку щодо ухвалення парламентом закону про захист державної інформації в Україні та про складні умови роботи української контррозвідки, яка потерпає від зміни політичної кон''юнктури в Києві та, наприклад, від відкритого потурання колишнього проросійського уряду Партії регіонів щодо діяльності Служби зовнішньої розвідки Росії на українських теренах.
«Джейнз» інформує про спецоперації СЗР Росії з нагнітання обстановки в українському Криму, а також початок загострення стосунків між СБУ та ФСБ, особливо, після арешту братів Заславських у Росії, які нібито викрали і передали Україні секрети російського «Газпрому». «Джейнз» також відзначає, що уряд Юлії Тимошенко «тримає слід» російських розвідувальних структур в Україні та готується до удару по них.
Ющенко: до інтеграції у євроатлантичні структури неможливо звикнути за одну добу
Тим часом польське видання «Жечпосполита» друкує інтерв’ю Президента України Віктора Ющенка, де він дякує президенту Польщі за вирішальну підтримку України на саміті НАТО у Бухаресті і вважає цей саміт «величезним успіхом України». Ющенко сподівається, що українське суспільство «схвалить розумне рішення, так само, як поляки та литовці». Він також нагадує у цьому інтерв’ю «Жечпосполитій», що ще три роки тому в Україні підтримували вступ до НАТО лише 17 відсотків українців, три місяці тому — вже 30 відсотків, сьогодні ж – іще більше.
Відповідаючи на запитання газети про загрози з боку Росії, Віктор Ющенко сказав: «Я розумію реакцію Росії. До інтеграції у євроатлантичні структури неможливо звикнути за один день. Ми не хочемо ні з ким радитися. Ми повинні серйозно ставитися до Росії та проявляти терпіння». «Жечпосполита» у коментарі додає, що польська влада готова до рішучих дій, щоб лише досягнути отримання Україною ПДЧ у грудні під час саміту НАТО у Брюсселі.