Доступність посилання

ТОП новини

Посол Єврокомісії в Україні Ієн Боуґ: «Ми дуже добре просунулися в переговорах щодо нової розширеної угоди»


Київ, 21 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Про перспективи євроінтеграції України і про те, на чому варто зосередитись сьогодні українцям – прихильникам євроінтеграційного курсу, в інтерв’ю Радіо Свобода розповів Посол Євросоюзу в Україні Ієн Боуґ. Насамперед він дав оцінку переговорам щодо нової розширеної угоди між Україною та ЄС, які тривають нині.

Ієн Боуґ
Ієн Боуґ: На мою думку, ми дуже добре просунулися в переговорах щодо того, що на даний момент називаємо новою розширеною угодою. У деяких галузях це просування більше, ніж в інших – особливо в розділі «Законність, свобода й безпека» – це переважно внутрішні аспекти. Також дуже суттєвий прогрес є в деяких політичних питаннях. Також дуже добрим є просування в багатьох інших секторах. Водночас ми тільки щойно почали переговори щодо такого аспекту цієї угоди, як зона вільної торгівлі. Пан Мандельсон [комісар Європейської Комісії у справах торгівлі] офіційно відкрив ці переговори 18 лютого. А цього тижня в Брюсселі відбудуться перші предметні переговори. І, звісно, вони потребуватимуть чимало часу, бо це має бути глибока й багатогранна угода.

Р.С.: Коли можна очікувати підписання нової розширеної угоди – чи може це бути, наприклад, кінець цього року?

І.Б.: Коли комісар був тут, він відмовився зв’язати себе чіткими часовими рамками. Він сказав, що це має забрати не більше часу, ніж є абсолютно необхідним, і що не буде згаяно жодного дня. Тож це заохочення для обох сторін вести переговори серйозно, цілеспрямовано, і просуватися так швидко, як тільки можна. Однак маю сказати, якщо розглядати угоду в усіх її аспектах, то немає шансів, що її вдасться завершити до кінця цього року. Однак деякі частини її можуть бути більшою або меншою мірою завершені і в цей термін. Але, як ви знаєте, коли ведуться міжнародні переговори щодо важливих угод, існує принцип: нічого не погоджено, доки не погоджено все.

Р.С.: Чи заважають внутрішньополітичні конфлікти в Україні просуванню в цих переговорах?

І.Б.: Тут треба сказати дві речі. По-перше, з початку переговорів двічі відбулися парламентські вибори, при цьому точилися великі переговори між партіями. Це – частина демократичного процесу, але водночас за це доводиться платити, бо уряд не працює, це забирає час, який не використовується для проведення реформ. Однак також варто зазначити, що наші переговори щодо нової розширеної угоди тривали й успішно просувались, незважаючи на це. Гадаю, якщо говорити про процедуру впровадження реформ, то в цьому сенсі деякі внутрішні проблеми в Україні призвели до того, що було здійснено менше реформ, ніж могло бути.

Р.С.: Уявімо, що Ви маєте можливість звернутися з хвилинним посланням до всіх українців, які віддані ідеї євроінтеграції. Що б ви їм сказали?

І.Б.: Я б сказав, що є величезний обсяг роботи, яку ми маємо зробити – Україна і Євросоюз – щоб наблизити Україну до ЄС. Те, що ми зараз не говоримо про членство України в Євросоюзі, не означає, що у наших стосунках не відбувається величезних зрушень. Вони відбуваються! Стосунки між Україною і ЄС стають ближче, інтенсивніше, продуктивніше. Найближчі роки ми маємо працювати саме над цим. Ми маємо зосередитись на тому, що ми можемо зробити, а не на якомусь віддаленому майбутньому – чомусь, що на нинішній момент не є на порядку денному, але яке – хто зна! – колись може стати на порядок денний. Але зараз зосередьмося на тому, що ми можемо зробити цього року, наступного року, через рік.
XS
SM
MD
LG