Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 21:54

«Втручатися у виборчий процес і змінювати щось, я думаю, трохи пізно» – голова Київського тервиборчкому


Юлія Жмакіна Київ, 21 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Цього тижня закінчується реєстрація кандидатів на посаду мера столиці і депутатів до Київради. Рекордний наплив заявників столична територіальна виборча комісія вже майже пережила. Київський тервиборчком зареєстрував 70 кандидатів на посаду міського голови Києва. Це половина з усіх, хто подав заявки. Реєстрація триватиме до 24 квітня. Про перебіг підготовки до виборів в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла голова столичної територіальної виборчої комісії Галина Білик (представниця Народної партії України).

Галина Білик
(ukrinform)
Радіо Свобода: Якої довжини буде бюлетень на цих виборах?

Галина Білик: Я так думаю, що не більше метра. Але ж 2006 року в нас було кандидатів на мера 47. І тоді трохи менше метра був бюлетень. Тепер доведеться зменшувати шрифт...

Р.С.: Деякі оглядачі називали технологією наплив бажаючих зареєструватися кандидатами на посаду мера. Чи була готова територіальна виборча комісія от до такої технології?

Г.Б.: Ми відчуваємо все. Ми відчули, що, дійсно, дуже тяжко. І такої навали не очікувалося. Але важко ще було через такі стислі строки. За два місяці підготувати і провести вибори – нелегко.

Р.С.: Ще не поставили крапку у питанні, як обиратимуть київського міського голову в один тур, як раніше, чи у два. Ви готові до таких змін?

Г.Б.: Ми зараз працюємо за чинним законом. Пропорційна система і один тур. Виборчий процес почався. На даний момент жодних новин із цього приводу немає. Ну і втручатися у виборчий процес, я думаю, трохи пізно.

Р.С.: А якщо, як кажуть, буде політична воля і все ж змінять виборчу систему для Києва, ви перебудуватися готові?

Г.Б.: Ми будемо звертати увагу на терміни, на законність, і, звичайно, працювати над тим, щоб виборчий процес не зірвався.

Р.С.: А що зі списками виборців у Києві? Зазвичай їх критикують...

Г.Б.: Списки виборців передали на районні територіальні виборчі комісії. Ті, у свою чергу, на дільничні виборчі комісії згодом передадуть. Списки корегуються. Виборці також повинні про це знати і слідкувати. І за 3 дні до виборів вони мають перевірити, чи правильні їхні дані внесені до списку виборців.

Р.С.: Оглядачі висловлювали побоювання щодо проведення виборів 25 травня. Адже чимало дільниць розташовані у школах, а саме у ці дні у них проходитиме державне тестування. Як ви збираєтесь уникнути складнощів?

Г.Б.: Такий збіг трапляється не вперше. Діти навчалися собі, а вибори проводилися. Можливо, будуть відриті інші входи до шкіл, щоб один одному не заважали. А, можливо, і поміняють дільниці. На даному етапі це питання не стоїть.
XS
SM
MD
LG