Доступність посилання

ТОП новини

Cьогодні у Нью-Йорку стартує міжнародний кінофестиваль «Трайбека»


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 23 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Це вже стало традицією: сьомий рік поспіль навесні кіномитці з багатьох країн світу привозять свої фільми до Нью-Йорка, щоб показати на фестивалі «Трайбека», це район нижнього Манхеттена. Фестиваль заснували актор Роберт Де Ніро і продюсер Джейн Розентал невдовзі після ісламських терактів у Нью-Йорку 11 вересня 2001-го року. Мета — сприяти економічному, культурному й моральному відновленню міста.

Цього року привезли 120 фільмів. За роки проведення свята його фільми подивилося понад два мільйони глядачів, причому місто на цьому заробило близько півмільярда доларів, тож ініціатори вважають, що вони вже досягли своєї мети.

Проводити кіносвято допомагає численний загін ентузіастів. Роберт Де Ніро в інтерв’ю телекомпанії MSNBC сказав: «Мене вражає кількість добровільних помічників, майже 2700 осіб, цього року. Подиву гідний ентузіазм цих людей віддзеркалює розмах події».

Фестиваль відкривають комедією «Бебі-мама», де у головній ролі Тіна Фей, популярна молода акторка, а заключним фільмом 3-го травня буде прем’єра картини «Любитель високих швидкостей», з Кристиною Річчі. Рок-зірка Мадонна покаже свій документальний фільм під назвою «Я є тому, що ми є», про африканських дітей-сиріт, чиї батьки померли від СНІДу. Відбудеться прем’єра стрічки «Корпораційна війна», автор якої - актор Джон Кусак, він там грає разом з Марісою Томей та Гіларі Дафф.

«Трайбека» також має традицію навчальних програм для молодих кіномитців. Вони беруть уроки майстерності і мають змогу зустрічатися з потенційними інвесторами, продюсерами та режисерами.Тут також і кіноринок. Дистриб’ютори торік закупили 42 фільми для комерційного прокату.
XS
SM
MD
LG