Доступність посилання

ТОП новини

Президент Віктор Ющенко знову призупинив зміну керівництва Фонду держмайна


Як йдеться в указі Глави держави, розпорядження Кабінету Міністрів про відсторонення голови і звільнення заступників голови Фонду, призначення нових заступників і проведення службового розслідування діяльності керівництва Фонду не відповідають Конституції. Глава держави вже призупиняв дію цих розпоряджень уряду своїм указом від 15 квітня. Проте суд зупинив дію цього документа. Сьогодні Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко особисто представили колективові Фонду держмайна виконувача обов’язків голови Андрія Портнова.


Як йдеться в указі Глави держави, розпорядження Кабінету Міністрів про відсторонення голови і звільнення заступників голови Фонду, призначення нових заступників і проведення службового розслідування діяльності керівництва Фонду не відповідають Конституції.

Глава держави вже призупиняв дію цих розпоряджень уряду своїм указом від 15 квітня. Проте суд зупинив дію цього документа.

Сьогодні Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко особисто представили колективові Фонду держмайна виконувача обов’язків голови Андрія Портнова.

Прибувши до Фонду, Тимошенко заявила, що Окружний адміністративний суд Києва призупинив укази Президента, які припиняли зміну керівництва Фонду державного майна.

За словами Юлії Тимошенко, вона сподівається, що Президент Віктор Ющенко відмовиться від будь-яких дій, спрямованих на зупинку призначення Портнова.

Перед цим Валентина Семенюк-Самсоненко була на Радіо Свобода. Під час запису інтерв’ю охорона Фонду держмайна потелефонувала пані Семенюк і повідомила, що Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вже знаходиться в приміщенні Фонду і готується представити Андрія Портнова як нового голову. Тому Валентина Семенюк зупинила запис.

До припинення розмови, голова ФДМ Валентина Семенюк Радіо Свобода сказала, що повинна бути чітка, зрозуміла процедура зміни керівництва Фонду державного майна.

«Як керівник Фонду державного майна України, я за цю посаду не тримаюся. Але повинна бути чітка процедура. Бо коли Прем’єр-міністр видала розпорядження про те, що змінити керівника, то навіть в простій, любій комерційній структурі, на любій установі повинен бути звіт, акт передачі і прийняття. У Фонді державного майна України мільярдний облік майна», – сказала Радіо Свобода Валентина Семенюк.


Пізніше Валентина Семенюк заявила журналістам, що сьогодні на Фонд держмайна здійснено «рейдерську атаку».

За її словами, спроби усунути її від виконання обов’язків голови Фонду спрямовані на те, щоб провести «масову приватизацію».

Валентина Семенюк зауважила, що адміністративний суд, який за словами Прем’єр-міністра, зупинив укази Президента про припинення змін керівництва Фонду держмайна, не має права ухвалювати подібних рішень, бо це є правом винятково Конституційного Суду.

Кабінет Міністрів, що критикував фонд за «непрозору приватизацiю» в минулому i «зрив виконання плану приватизацiї цього року», намагався змiнити керiвництво ФДМУ. Проте Президент Вiктор Ющенко тоді своїми указами призупинив дiю цих кадрових розпоряджень уряду та заявив про необхiднiсть змiни голови фонду у Верховнiй Радi: «Це можна зробити виключно в парламенті через отримання більшості голосів. Інший варіант, у тому числі і через розпорядження виконавчої влади – це грубе порушення Конституції і закону. Цього не буде. Я виходжу з того, що політичні сили, які представляють, перш за все, політичну більшість, повинні, відповідно до закону, визначитися з даного питання в парламенті. Не мріяти про якесь силове захоплення, про якісь там представлення фігурантів, тих, які повинні виконувати чиюсь політичну волю. Цей варіант не пройде».

Матеріали до теми:

• Андрій Портнов: Указ Президента щодо кадрових змін у Фонді держмайна не відповідає його конституційним повноваженням • Дії Окружного адміністративного суду Києва щодо зупинки указів Президента не ґрунтуються на законі – Руслан Кирилюк • Президент знову призупинив приватизацію Одеського припортового заводу • Валентина Семенюк заявила про «рейдерську атаку» на Фонд держмайна
XS
SM
MD
LG