Доступність посилання

ТОП новини

Отець Піо – найпопулярніший святий Італії


Наталка Кудрик Рим, 28 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Італійське південне містечко Сан Джованні Ротондо стало новим європейським центром масового паломництва. Тисячі людей прибувають сюди, щоб уперше поклонитися мощам отця Піо - найпопулярнішого святого в Італії.

Жодного святого і навіть глибоко шанованого покійного понтифіка Кароля Войтилу набожні італійці не згадують так часто, як отця Піо. Образ літнього чоловіка у рясі з посивілим волоссям і бородою присутній майже у кожній оселі. Чи то на кухні, чи у спальні, чи на терасі – скрізь можна побачити світлини, амулети та інші релігійні сувеніри із зображенням цього святого.

Після сорока років від його смерті ексгумоване тіло виставили у церкві Святого Піо. Під час урочистої меси лунали молитви різними мовами світу. Побачити мощі святого приїхали чоловіки, жінки і діти з різних країн, церемонію відкриття доступу до тіла у прямому ефірі транслювали численні закордонні телекомпанії.

Мощі святого отця Піо будуть відкриті для паломників до кінця року. На цей період до церкви у Сан Джованні Ротондо уже замовили паломницьку подорож понад 800 тисяч вірних. Щогодини поклонитися мощам святого приходитимуть десь по 600 осіб.

У їх число вже записалася 80-літня пані Шарлотта: «Отець Піо для нас - надзвичайний святий, ми дуже віримо у нього, бо упродовж свого життя він зробив багато благодійних речей і вчинків. У моєму домі є сила-силенна фотографій із зображенням отця Піо. Коли я щось роблю удома або просто проходжу повз ці світлини, нічого іншого не знаю, як молитися подумки перед його образом».

З-поміж чудодійних справ, про які говорить пані Шарлотта, отець Піо запам’ятався створенням великої сучасної лікарні поблизу свого монастиря. Він також прославився тим, що у молодому віці на його руках з’явилися стигмати: такі кровоточиві знаки, що нагадують рани Ісуса Христа при розп’ятті. Отець Піо помер у 1968 році. За кілька десятиліть Папа Іван Павло Другий зачислив його до ліку святих.
XS
SM
MD
LG