Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 05:13

Росія нарощує свої миротворчі сили в Абхазії та Південній Осетії


Василь Зілгалов Прага, 29 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Росія сьогодні оголосила про нарощування своїх миротворчих сил в самопроголошених Абхазії та Південній Осетії. Москва називає це відповіддю на нібито активні військові приготування Грузії. Офіційне Тбілісі вважає ці аргументи Москви дезінформацією, мета якої посилити напруженість у спірних регіонах.

Російські миротворці в Абхазії, військова база в Очамчірі, 26 квітня 2008 р.
Росія прямо обвинуватила Грузію у підготовці збройної операції в Абхазії. МЗС Росії стверджує, що Тбілісі зосередило близько півтори тисячі вояків та поліцейських у Кодорському міжгір’ї Абхазії.

Речник МЗС Росії Борис Малахов, пояснюючи збільшення кількості російських миротворців у спірних регіонах, заявив: «До цього кроку вдались на основі оцінки інформації, що надходить із зони конфлікту і свідчить про зростання напруги внаслідок дестабілізуючих заходів, до яких вдається грузинська сторона. Серед них збільшення грузинського військового і поліцейського контингенту у Верхньому Кодорі і активізація польотів грузинських літаків-розвідників над зоною безпеки».

Перед цим російське міністерство оборони пояснило, що нарощування російських миротворчих сил має на меті запобігти «відновленню кровопролиття» в Абхазії та Південній Осетії і це нібито не означає намагання Росії захопити спірні області. Сьогодні речник МЗС Борис Малахов обґрунтував посилення російської збройної присутності в регіоні угодою держав СНД від 1994 року та резолюцією ООН за номером 1808.

Влада Грузії спростовує заяви Росії

Грузинські представники заявляють, що армійських сил Грузії в Кодорі немає і є лише поліція, яка відповідає за своєю кількістю вимогам ООН. Грузинські урядовці також спростують заяви Росії про нібито наміри Грузії напасти на Абхазію.

Напруженість між Грузією та Росією зросла після того, як у середині квітня російський президент Володимир Путін доручив уряду встановити прямі контакти з Абхазією та Південною Осетією, а Тбілісі звернулося за допомогою до НАТО та в ООН. Сторони взаємно обвинувачують одна одну у порушенні повітряного простору та в наземних військових провокаціях.

Першою на новий виток протистояння сьогодні відреагувала Франція, яка закликала Росію і Грузію утриматися від дій, що можуть призвести до ескалації конфлікту. Париж також висловив підтримку територіальній цілісності Грузії.

Матеріали до теми:

• «Грузія не має іншого виходу, ніж апелювати до світової спільноти» – військовий оглядач Коба Ліклікадзе • Між Москвою і Тбілісі пробігла ще одна чорна кішка • Захід непокоїть те, що Росія підтримує самопроголошені Абхазію та Південну Осетією • Як діє американська публічна дипломатія в Росії і Грузії?
XS
SM
MD
LG