Доступність посилання

ТОП новини

НАТО стежить за рухом російських військ в Абхазії


За словами речника Альянсу Джеймса Аппатураї, рішення Росії збільшити кількість своїх миротворців у самопроголошеній республіці посилює напруженість у регіоні.

За словами речника Альянсу Джеймса Аппатураї, рішення Росії збільшити кількість своїх миротворців у самопроголошеній республіці посилює напруженість у регіоні.

Це рішення російської сторони викликало занепокоєння і в США та Євросоюзі.

Тим часом президент невизнаної республіки Сергій Багапш заявив Радіо Свобода, що ситуація в Абхазії наразі стабільна: «Нормальна, стабільна ситуація. Як ми часто кажемо: робоча ситуація. Нічого надзвичайного не відбувається. Є певний рух з грузинського боку, у верхній частині Кодорського міжгір’я. Ми відстежуємо цю ситуацію».

Напередодні Москва повідомила, що збільшує кількість миротворців для протидії воєнній операції в Абхазії, яку, нібито, готує Тбілісі.

Міністерство закордонних справ Грузії назвало рішення російської влади актом агресії та звинуватило Москву в дестабілізації ситуації в регіоні.

Росія тримає миротворців в Абхазії та Південній Осетії з початку 90-х років, коли вони вийшли з-під контролю Грузії внаслідок громадянських конфліктів.

Півмісяця тому президент Росії Володимир Путін наказав посилити зв’язки з цими регіонами. Грузія розцінила ініціативу сусідньої держави як спробу анексувати її території.

Матеріали до теми:

• Росія нарощує свої миротворчі сили в Абхазії та Південній Осетії • Грузія готується до воєнної операції в Абхазії, заявляє МЗС Росії • Україна серйозно стурбована деструктивною лінією Росії і її невиваженими кроками щодо Абхазії й Південної Осетії • Кондоліза Райс «дуже занепокоєна» рішенням Росії посилити співпрацю з грузинськими сепаратистами • США, НАТО й ЄС закликають Росію відмовитися від зміцнення зв’язків із Абхазією й Південною Осетією
XS
SM
MD
LG