Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні День міста відзначатиме Івано-Франківськ


Галина Добош Івано-Франківськ, 7 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Виступом екс-соліста групи «Smokie» Кріса Нормана закінчиться День міста в Івано-Франківську. А до того будуть різноманітні фестивалі, виставки, конкурси, концерти, інтерактивна гра «Таємниці Станіславської фортеці». На Вічевому майдані буде відкрито новий «Годинник світу». Кількаденне святкування 346-річчя міста передбачає понад 40 заходів.

Одним днем свято Івано-Франківська не обмежене. Серед найпомітніших заходів, що вже відбулися, богатирський турнір на кубок Василя Вірастюка, уродженця обласного центру Прикарпаття, і фестиваль молодіжної християнської музики «Вгору серця». Попереду міжнародний фестиваль ковальського мистецтва, який вважають одним із найпомітніших і найпопулярніших прикарпатських фестивалів.

А сьогодні основними майданчиками святкувань будуть площа Ринок, Вічевий майдан, облмуздрамтеатр. Міський голова Віктор Анушкевичус вітатиме іванофранківців не з екранів телевізора чи в залі драмтеатру, а на площі Ринок, де після богослужіння розпочнеться свято.

День міста є святом усієї громади, наголошує Віктор Анушкевичус: «Є календарний рік, є фінансовий рік, а є рік, від якого йде відлік. Скажімо, в історії Івано-Франківська іде від того часу, коли в 1662 році місту надане Магдебурзьке право».

Місто, що хоче називатися європейським

В облмуздрамтеатрі імені Івана Франка урочистості і святковий концерт теж будуть – тут вдесяте вручатимуть міську премію імені Івана в галузі літератури і журналістики та спортивні відзнаки.

Одразу 14 нових карет швидкої допомоги отримають лікувальні заклади – 2008-й в Івано-Франківську оголошено Роком медицини.

На приміщенні пошти на Вічевому майдані відкриють «Годинник світу», де будуть відмітки про час у європейських столицях і Нью-Йорку, він щогодини в унісон із годинником на Ратуші сповіщатиме про час. Це благодійний мистецький проект. Імена меценатів, завдяки яким його встановлено, повідомлять під час свята, а дизайнером годинника є колишній гітарист «Океану Ельзи», власник Київської галереї «Ядизайн» Павло Гудимов.

У середмісті можна буде спостерігати за костюмованим дійством різних епох під час інтерактивної гри «Таємниці Станіславської фортеці». Концерти мистецьких колективів проходитимуть на Вічевому майдані і в мікрорайонах. А екс-соліст групи «Smokie» Кріс Норман виступить на площі перед муздрамтеатром.

На святі очікується чимало гостей з-за кордону, адже Івано-Франківськ має 17 міст-побратимів. Нещодавно за активну діяльність у галузі розвитку міжнародних зв’язків та європейської інтеграції обласному центру Прикарпаття присуджений Почесний прапор Європи. Наразі Івано-Франківськ – єдине місто в Україні, що має таку відзнаку Парламентської Асамблеї Ради Європи.
XS
SM
MD
LG