Доступність посилання

ТОП новини

Представники ЄС і США занепокоєні зростанням напруженості між Росією і Грузією


Комісар ЄС із зовнішніх відносин скритикувала намір Росії зміцнити зв’язки з Абхазією та Південною Осетією. Вона закликала Росію скасувати це рішення. Радник президента США з національної безпеки заявив, що дії Росії стосовно Грузії Вашингтон називає «провокаційними».

Комісар ЄС із зовнішніх відносин скритикувала намір Росії зміцнити зв’язки з Абхазією та Південною Осетією.

Беніта Ферреро-Вальднер, виступаючи в Європарламенті у середу, заявила, що дії Москви «підривають територіальну цілісність Грузії».

Вона закликала Росію скасувати це рішення.

На її думку, воно натякає на майбутнє визнання двох сепаратистських регіонів Грузії і таким чином підриває зусилля, спрямовані на пошуки мирного вирішення конфлікту.

Сполучені Штати звинуватили Росію в нагнітанні напруженості у відносинах із Грузією.

Радник президента США з національної безпеки Стівен Гадлі заявив, що дії Росії стосовно Грузії Вашингтон називає «провокаційними».

Він також закликав Росію «зробити крок назад» у суперечці з Грузією.

А речниця президента США Дейна Періно повідомила: «Зв’язавшись із російськими та грузинськими представниками влади на найвищому рівні, США твердо висловили підтримку територіальної цілісності Грузії і наполегливо закликали Росію переглянути ухвалені нею рішення».

«Ми також закликали владу Грузії утриматися від будь-яких воєнних заходів і вирішувати проблему сепаратизму лише політичним шляхом», – додала представниця Білого дому.

Тим часом президент невизнаної Абхазії Сергій Баґапш в інтерв’ю, оприлюдненому в середу в іспанській газеті «Ель Паїс», заявив, що його самопроголошена республіка «має право на те, щоб розраховувати на офіційне визнання її незалежності – так само, як у випадку з Косовом».

Останніми тижнями напруженість у відносинах Грузії і Росії значно зросла через низку дій Росії стосовно Абхазії.
XS
SM
MD
LG