Доступність посилання

ТОП новини

У Багдаді з початком перемир’я припинилися насильницькі дії


Перемир’я від неділі стосується величезного багдадського району Місто Садр, де живе близько 2 мільйонів осіб, переважно шиїтів, багато з яких дотримуються радикальних поглядів. Тим часом у суботу влада Іраку оголосила про початок операції свого війська в місті Мосулі на півночі Іраку, що спрямована проти «Аль-Каїди».

Перемир’я від неділі стосується величезного багдадського району Місто Садр, де живе близько 2 мільйонів осіб, переважно шиїтів, багато з яких дотримуються радикальних поглядів.

Прихильники радикального шиїтського діяча Моктади ас-Садра протягом кількох тижнів вели там бої проти іракських урядових та американських військ. При цьому сам Моктада ас-Садр не має на цих повстанців особливого впливу – йдеться про низку розкольницьких шиїтських угруповань, які не визнали проголошене цим діячем іще минулого року перемир’я. У боях загинули сотні людей.

Водночас, за умовами перемир’я, влада Іраку має ще чотири дні, щоб виловити в цьому районі іракської столиці розшукуваних бойовиків і вилучити незаконну зброю.

Тим часом у суботу влада Іраку оголосила про початок операції свого війська в місті Мосулі на півночі Іраку, що спрямована проти «Аль-Каїди». Допомогу іракським військам у цій операції надають американці.

Як вважають, Мосул є останнім значним бастіоном терористичної мережі «Аль-Каїда» в Іраку.
XS
SM
MD
LG