Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 06:27

День Європи: з Києва – по цілій Україні


Богдана Костюк Київ, 12травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Гамірним, багатолюдним «Європейським містечком» на Хрещатику Київ відзначив День Європи і дав старт його святкуванню по Україні. Україна – єдина з країн-нечленів Євросоюзу, яка відзначає це свято на державному рівні.


«Європейське містечко» на Хрещатику було представлене стендами і наметами двадцяти чотирьох держав ЄС, країн-кандидатів (Македонії, Туреччини і Хорватії), Європейської комісії та України. Серед запропонованих представниками європейських дипломатичних місій цікавинок – матеріали про Євросоюз як спільноту держав і про кожного з його членів, національні сувеніри і музика, ласощі та напої. Відвідувачі «Європейського містечка» охоче ласували австрійськими солодощами та кавою «меланж», турецькою пахлавою, стравами іспанської кухні і пивом із Чехії, Бельгії та Німеччини.

«У нас є хороша перспектива»

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко на відкритті Дня Європи відзначив: «Це свято піде по багатьох куточках України, це не лише свято столиці. Адже фактично ідеться про що? Нам не потрібен Євросоюз як такий – нам потрібна модель суспільного життя. А Європейський Союз дає нам можливість позбутися корупції, тих негативів, які тягнулися за нами з Радянського часу. У нас є хороша перспектива».

Перспективи євроінтегарції України, європейської безпеки та інші питання обговорювали учасники публічних дискусій, які ініціював Фонд Віктора Пінчука «Ялтинська європейська стратегія». До дискусій долучилися представники Європейського молодіжного парламенту, серед яких киянка Олександра Мазур: « Ми прагнемо в європейську спільноту, ми активно беремо участь і висловлюємо свої думки. І немає ніякої різниці між молоддю Польщі чи Угорщини, чи України. Коли усі збираються, це єдине співтовариство, яке хоче щось зробити на краще».

Після дискусій, участі у футбольному і баскетбольному турнірах учасники і гості Дня Європи слухали концерт за участю італійського і литовського гуртів та знаного українського гурту «ВВ».
XS
SM
MD
LG