Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 06:19

Євросоюз створює єдиний банк даних про водіїв-порушників


Віталій Єреміца Брюссель 12 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сезон відпусток у країнах Європи щорічно супроводжується збільшенням аварій на автошляхах. Цього року Франція посилила контроль, маючи намір звести до мінімуму страшну статистику дорожньо-транспортних пригод. Та не лише тут стурбовані частими порушеннями правил на автомагістралях: у брюссельських євроінституціях розпочате створення єдиної системи контролю за дотриманням правил дорожнього руху. Адже донині водії з одних країн-членів ЄС могли безкарно перевищувати швидкість чи їхати на червоне світло в інших країнах Євросоюзу.

Щорічно на дорогах Євросоюзу гине близько 40 тисяч осіб
Наближення сезону відпусток та сонячна погода вже позначилися на автомагістралях південних країн ЄС. Номерні знаки з найвіддаленіших куточків Європи все частіше зустрічаються у курортних районах Італії, Франції, Іспанії чи Португалії. Та водії, скажімо, з Німеччини чи Голландії, порушивши тут правила дорожнього руху, рідко залишаються покараними. Причина у тому, що дорожні служби не завжди беруть до уваги інформацію, отриману з автоматичних радарів, коли мова йде про іноземців. Визначити власника автомобіля за номером чужої країни – нелегка й недешева справа.

Крастіан Орі з Бельгії нерідко подорожує різними країнами ЄС. На його думку, співпрацю між дорожніми службами Англії та Бельгії не можна назвати налагодженою.

«Я подорожую дуже багато. Тож, перебуваючи у відрядженнях, давно помітив, що, скажімо, дорожні радари в Англії, а їх там чимало, неодноразово фіксували перевищення мною швидкості. Проте я жодного разу не отримував звідти рахунків на сплату штрафів. Цього не скажеш про Голландію. Навіть якщо ти з іншої країни й порушиш правила на її території, неодмінно отримаєш запрошення сплатити штраф, зазначив Крастіан Орі.

Єврокомісія запропонувала проект нового закону

У намаганні створити єдину систему контролю порушень правил дорожнього руху, Єврокомісія нещодавно запропонувала проект нового закону. В основному, йдеться про чотири види правопорушень: перевищення швидкості, невикористання пасків безпеки, проїзд на червоне світло та кермування у нетверезому стані. Нововведення стосуватимуться цих порушень, незалежно від країни Європейського Союзу, де вони були скоєні.

Віце-президент та голова транспортного відділу Єврокомісії Жак Барро зауважив: «Існують двосторонні угоди, хоча їх дуже мало. Є угоди між Голландією та Бельгією, Німеччиною та Голландією. Проте, правду кажучи, ми вважаємо, що краще було б створити єдину систему обміну інформацією, що узагальнюватиме всю Європу і дозволятиме ідентифікувати порушників».

40 тисяч загиблих щороку

Щорічно на дорогах Євросоюзу гине близько 40 тисяч осіб. У Брюсселі підрахували, що завдяки створенню єдиного банку даних про порушення на дорогах, до 2010 року цей показник мав би зменшитися майже вдвічі. Та якщо у одних країнах ЄС методи боротьби з недисциплінованістю водіїв є досить суворими, то в інших до цього явища ставлення більш лояльне. Як Єврокомісія має намір переконати їх посилити рівень покарань?

Із цього приводу Жака Барро заявив: «Ми переглянули дані з порушень, надані кожною з країн-членів. Висновок такий: існує незаперечний зв''язок між суворістю покарань, що практикуються у деяких країнах-членах, та зменшенням кількості аварій та смертей у цих країнах. Саме це буде засобом тиску».

На затвердження нововведень, які пропонує Брюссель, піде чимало часу, адже законопроект має ухвалити Європарламент та кожна з країн-членів ЄС. За прогнозами, нові правила набудуть чинності на всій території Євросоюзу лише через два роки.
XS
SM
MD
LG