Доступність посилання

ТОП новини

Торнадо у США: такого ще не було


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 13 травня 2008 (RadioSvoboda.ua) – В Америці 23 особи, за останніми повідомленнями, загинули внаслідок смерчів, що прокотилися трьома штатами середньої смуги.

Рятувальні команди ведуть пошуки серед зруйнованих домівок, автомобілів, що лежать догори колесами, під бетонними козирками бензоколонок, на місці, де стояли крамниці й супермаркети. Ніби велетенська праска чи асфальтовий каток пройшовся населеним пунктом. Повалено стовпи й вежі електропостачання, дерева витягнуті з корінням, будинки зірвані з фундаментів.

Рятувальники витягають з-під уламків поранених, а ті, хто вижив, порпаються у руїнах своїх будинків, прагнучи віднайти бодай якісь сімейні реліквії, документи, коштовні речі. Одна з жінок каже репортерові телекомпанії Сі-Бі-Ес: «Я не можу повірити власним очам. У мене слів нема. Просто неймовірно».

Справді, картина ніби цілком перенесена з фантастичного фільму про нашестя ворожих інопланетян: суцільна руїна, мотлох, жодної вцілілої споруди. Ціла серія смерчів пройшлася по маленьких містечках сільської місцевості трьох штатів: Міссурі, Оклахома і Джорджія.

Швидкість буревійного вітру сягала 280 кілометрів на годину. Буревії мало не щороку трапляються у цьому регіоні, але нічого подібного до нинішніх смерчів ніколи не було.

Починати спочатку

Марк Бриджес, офіцер поліції округу Ньютон у штаті Міссурі, явно вражений картинами тотальної руїни, каже у телевізійному інтерв’ю: «Я гадав, що ми могли б уже й звикнути до трагедій і жертв. Ми думали, що звикли, але трапляється таке ось, і все треба починати спочатку». Втім, мешканцям деяких містечок, тотально перетворених на купу сміття, можливо, починати спочатку доведеться десь в іншому місці.

Президент Джордж Буш заявив, що федеральний уряд надасть допомогу потерпілим. «Ми молимося за тих, хто загинув, за родини тих, хто загинув. Федеральний уряд зробить усе для допомоги», – говориться у заяві Буша.
XS
SM
MD
LG