Доступність посилання

ТОП новини

Китай постраждав від найбільшого землетрусу за останні 30 років


Мар’яна Драч Прага, 13 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Китай нині долає наслідки велетенського землетрусу, в результаті якого, за попередніми даними, загинули понад 12 тисяч осіб і ще стільки ж зникло без вісти. Однак кількість людських жертв може значно зрости. Це був найбільший землетрус у цій країні за останні три десятиліття. Провідні держави світу пропонують Китаю допомогу. До порятунку жертв сьогодні також вирішила долучитися Україна.

Рятівники у пошуках уцілілих під завалами людей у м. Бейчуані, провінція Сичуань, 13 травня 2008 р.
Епіцентр землетрусу, що стався у понеділок, — на південному заході Китаю. Його потужні поштовхи силою 7, 8 бала за шкалою Ріхтера відчули навіть жителі Пекіна і столиці сусіднього Таїланду – Бангкока.

Школи, лікарні і хімічні заводи – це лише короткий список об’єктів, які постраждали від стихійного лиха. Землетрус стався вдень, у школах і на роботі було багато людей.

Головний лікар одного з госпіталів у провінції Сичуань розповів агенції «Ройтерз», що велика кількість жертв землетрусу зазнали серйозних ушкоджень. «Багато з тих, хто серйозно поранений, померли. Понад десятеро у нашій лікарні. Багато людей, яих ми лікуємо, мають проблеми із хребтом, шиєю, тазом. Багато складних ушкоджень. Ми надаємо їм невідкладну допомогу», – зазначив лікар.

Головне – не гаяти часу

На відміну від М’янми, де уряд довго думав перед тим, як допомогти жертвам циклону, китайська влада почала діяти негайно. Близько півтори тисячі рятувальників прибуло до провінції Сичуань, де стався землетрус. Про це повідомив прем’єр-міністр Китаю Вень Цзябао, який закликав їх не гаяти часу: «Я переконаний, що передовсім треба рятувати людей. Ми не можемо зволікати ні на хвилину. За одну хвилину чи секунду можна втратити дитину, того, хто може вижити».

Європейський Союз, Сполучені Штати і Росія висловили співчуття жертвам землетрусу в Китаї і запропонували свою допомогу.

Речник Державного департаменту США Шон Маккормак зауважив: «Китайський уряд поки не звертався до нас із проханням про допомогу. Ми готові допомогти, якщо буде такий запит».

Україна надасть допомогу

А Україна вже вирішила, як буде рятувати потерпілих у Китаї. Речник Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, полковник Ігор Кроль повідомив Радіо Свобода, що до Китаю відправлять український мобільний шпиталь.

«У складі цього польового медзакладу МНС України 20 рятувальників мобільного рятувального центру МНС та 102 медичних працівники. Міністерство також готує до відправки необхідні аварійно-рятувальні засоби. Мобільний шпиталь МНС може надавати кваліфіковану медичну допомогу, включаючи хірургічне втручання, 400 пацієнтам на добу», – зазначив Ігор Кроль.

До рятувальників приєдналась і Росія, яка посилає до Китаю літак із фахівцями і допомогу.

Нинішній землетрус є найбільшим у Китаї з 1976 року. Тоді в результаті такого лиха у місті Таншань, що неподалік Пекіна, загинули 242 тисячі людей.

Матеріали до теми:

• У Китаї кількість жертв учорашнього землетрусу зростає • Торнадо у США: такого ще не було
XS
SM
MD
LG