Доступність посилання

ТОП новини

Сварки в українських верхах йдуть на всіх фронтах. Коаліційна криза в Україні. (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 15 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса пише у четвер про «мильну оперу», яку знову переживає українське суспільство, спостерігаючи, як Блок Юлії Тимошенко не дає виступити з парламентської трибуни Президентові Вікторові Ющенку зі щорічним посланням. Європейські оглядачі зауважують, що політики в Україні під впливом бурхливих сутичок забувають про чуття міри. Газети інформують про нагнітання президентської передвиборyої боротьби в Києві та прогнозують, чим може закінчитися нинішня коаліційна криза, коли всі партії ополчилися одна проти одної і навіть свої проти своїх всередині блоків.

Швейцарська газета «Нойє Цюрхер Цайтунґ» переконана, що нинішня українська владна коаліція інтригує спостерігачів, як ніколи. Видання вважає, що той, хто знає російську Думу, де завжди панує інтелектуальна могильна тиша, починає цінувати українську Верховну Раду з її політичними баталіями за участі найбагатших людей України. «Нойє Цюрхер Цайтунґ» розмірковує про те, що політичні верхи України вже переходять межі політичної міри, коли депутати Прем’єр-міністра Тимошенко заважають в парламенті Президентові Ющенкові вийти до центральної трибуни з посланням про ситуацію в державі. Швейцарський часопис також наголошує, що все нові й нові конфлікти в українській коаліції завдають шкоди репутації України у світі.

«Нойє Цюрхер Цайтунґ» вважає, що блокування Ющенком спроб уряду Тимошенко зняти з посади керівника Фонду державного майна «соціалістичного главу» Семенюк є нічим іншим, як спробою перешкодити «планам Юлії Тимошенко» підвищити свій рейтинг за рахунок виплат громадянам за втрачені після краху соціалізму банківські заощадження. Швейцарська газета зауважує, що Ющенко йде навіть проти власних заяв щодо приватизації і наповнення бюджету, щоб «тримати у чорному тілі Тимошенко». Інформуючи про політичні баталії і в лавах Партії регіонів та в пропрезидентському блоці, де багато депутатів незадоволених політикою глави Секретаріату Президента Віктора Балоги, «Нойє Цюрхер Цайтунґ» доходить висновку, що всі ці баталії є нічим іншим, як попередньою підготовкою до президентських виборів, очікуваних у січні 2010 року.

Про коаліційну кризу в Україні пише й впливова німецька «Франкфуртер Альґемайне Цайтнунґ», яка вважає, що після багатьох минулих батальних сцен у Верховній Раді, блокування трибуни правлячою коаліцією з метою завадити щорічному посланню Президента є чимось якісно новим. Німецька газета дивується, що двоє прозахідних лідерів – Прем’єр-міністр і Президент – у своєму суперництві блокують політичне життя в Україні.

«Франкфуртер Альґемайне» вважає, що рекордна інфляція в економіці, яка сягнула у квітні 30 відсотків, загрожує Тимошенко і є для неї «смертельно небезпечною», тому глава уряду намагається обвинувачувати у блокуванні антиінфляційних заходів її уряду саме Президента Ющенка. Згадана газета наголошує, що обидві воюючі сторони «двох керівників Помаранчевої революції» розуміють, що крах коаліції стане не лише її кінцем, але й відкриє шлях для повернення до влади колишніх учасників скинутої раніше авторитарної влади. «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ» вказує і на страхи Юлії Тимошенко щодо інфляції, яка б’є по її популярності. І на завершення німецька газета резюмує, що «тим часом ані Тимошенко, ані Ющенко відкрито не ставили під сумнів існування самої коаліції, але тиск у її «котлі» зростає і не відомо, як довго витримають його клапани».
XS
SM
MD
LG