Доступність посилання

ТОП новини

Генеральний прокурор просить суд скасувати рішення, які дозволили Давиду Жванії отримати українське громадянство


Олександр Медведько звернувся до Святошинського районного суду Києва із заявою про скасування рішень, які дозволили народному депутату України (фракція НУНС) Давиду Жванії отримати свого часу українське громадянство. У прес-службі Генпрокуратури повідомили, що інформація, яку з цього приводу було розповсюджено у вівторок інтернет-виданням «Українська правда», «відповідає дійсності». Тим часом експерти Агентства моделювання ситуацій називають спробу Генпрокуратури позбавити Давида Жванію громадянства України поновленням політичних переслідувань.


Олександр Медведько звернувся до Святошинського районного суду Києва із заявою про скасування рішень, які дозволили народному депутату України (фракція НУНС) Давиду Жванії отримати свого часу українське громадянство.

У прес-службі Генпрокуратури повідомили, що інформація, яку з цього приводу було розповсюджено у вівторок інтернет-виданням «Українська правда», «відповідає дійсності».

«Українська правда» розмістила на сайті фотокопію відповідної заяви Олександра Медведька до Святошинського суду про перегляд рішення 1999 року у зв’язку із нововиявленими обставинами. Зокрема, генпрокурор просить скасувати вердикт Радянського районного суду столиці 9-річної давнини, яким «було відкрито дорогу» Давиду Жванії до громадянства України.

Суть претензій прокуратури полягає у неспівпадінні даних щодо часових періодів перебування і проживання Давида Жванії в Україні, що були підставою для ухвалення судових рішень, які дозволили йому отримати українське громадянство.

Водночас Олександр Медведько зазначив: «Генеральній прокуратурі стало відомо про рішення Радянського районного суду Києва 15 травня 2008 року лише після надходження звернення заступника глави Секретаріату Президента – уповноваженого Президента з питань контролю за діяльністю СБУ Ігоря Пукшина від 15 травня 2008 року»

******** Експерти Агентства моделювання ситуацій вважають поновленням політичних переслідувань спробу Генпрокуратури позбавити Давида Жванію громадянства України Про це сказано в повідомленні Агентства моделювання ситуацій.

«(Жванія) став «жертвою» класичних методів епохи Кучми, застосовуваних зараз головою Секретаріату Президента», – вважає директор агентства Віталій Бала.

За його словами, ініціатива Генпрокуратури пов''язана з тим, що партія «Народна самооборона», спонсором якої є Жванія, проявляє явні симпатії до Блоку Юлії Тимошенко, дистанціюючись від НУНС, завдяки союзу з яким змогла потрапити в Раду.

«Факт ініціювання Генпрокурором скасування присвоювання Давидові Жванії громадянства України свідчить про те, що Секретаріат Президента почав активні політичні репресії проти політиків, які розчарувалися у Вікторі Ющенку і почали симпатизувати Юліі Тимошенко», – зауважив Віталій Бала.

Він також звзначає, що такі розбіжності між учасниками правлячої коаліції негативно позначаться на підтримці Президента Віктора Ющенка.

«Розбирання усередині демократичної команди приведуть до «ефекту утоми» виборця, що, у свою чергу, негативно відіб''ється на електоральних показниках Ющенка, і позитивно – на аналогічних показниках Тимошенко», – вважає експерт.
XS
SM
MD
LG