Доступність посилання

ТОП новини

Дедалі більше німців покидають свою батьківщину


Німеччина, 20 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Ще зовсім нещодавно в Німеччині розмірковували, як краще регулювати потік іммігрантів, які прямують до країни. Тепер німецьким політикам доводиться ламати голову над тим, як протидіяти відтоку самих німців за кордон.

Торік з Німеччини виїхало 165 тисяч громадян країни. Це на 6 відсотків більше, ніж роком раніше. Такі дані в понеділок оприлюднило Федеральне статистичне відомство, розташоване у Вісбадені. В останні роки кількість німців, які наважилися залишити батьківщину, помітно зросла. Цей показник постійно збільшується. Ще 2002 року нараховувалося лише 118 тисяч німецьких емігрантів. 2005 року їх було вже 145 тисяч. Роком пізніше в пошуку щастя відправилися за кордон 155 тисяч німців.

Серед найулюбленіших цілей німецьких емігрантів називають сусідню Швейцарію. Торік до цієї альпійської республіки виїхало близько 18 тисяч німців. На другому місті перебувають Сполучені Штати. Туди виїхало 14 тисяч. На третьому місті – Австрія. Вона торік прийняла 10 тисяч німецьких громадян. Для жителів північної Німеччини вкрай привабливою залишається Данія.

Хто вони і чому виїжджають?

Емігранти з Німеччини – це переважно люди віком від 25 до 40 років. Часто йдеться про кваліфікованих фахівців – лікарів, інженерів, науковців. За кордоном вони сподіваються на вищі зарплати, менші відрахування, кращі професійні перспективи в сенсі кар‘єри. Інколи називають, однак, і таку банальну причину для еміграції, як, наприклад, погана погода. Але тоді йдеться швидше про шукачів пригод. І це переважно молодь віком до 33 років.

Але є й такі, хто, провівши певний час закордоном, знову повертається до Німеччини. Торік кількість таких зросла на 8 відсотків і становила понад 110 тисяч осіб. Ці дані Федерального статистичного відомства включають також пізніх переселенців, тобто етнічних німців, які повернулися на батьківщину своїх предків. Загалом кількість тих, хто полишив країну, торік була на 50 тисяч вищою.
XS
SM
MD
LG