Доступність посилання

ТОП новини

Галичан, які виступають проти всіх політиків, більшає. Політичні настрої львів’ян


Галина Терещук Львів, 20 травня 2008 (RadioSvoboa.Ua) – Блок Юлії Тимошенко має найвищий рейтинг серед галичан. Юлії Тимошенко довіряють на 17% більше, аніж Президентові Віктору Ющенко. Такі дані останнього соціологічного опитування, проведеного серед львів’ян. Після дострокових парламентських виборів настрої галицьких виборців дещо змінились. Удвічі побільшало тих, хто сьогодні виступає проти всіх політичних партій.

Українські політики націонал-демократичного спрямування у передвиборних перегонах залишають Львів наостанок. Торік у вересні Юлія Тимошенко і Віктор Ющенко влаштували для львів’ян величезні політичні шоу. Як наслідок – перемога БЮТ в області, а «Наша Україна» – на другій позиції. Якби вибори відбулись через тиждень-два, то більшість львів’ян проголосували б за БЮТ і Юлію Тимощенко. Такі дані соціологічного опитування.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода», яке не пройшло у Верховну Раду, але має фракції у Львівській міській та обласній радах, у рейтингу довіри львів’ян посідає третє місце, «Пора» – четверте.

За словами Керівника «Соціоінформу» Олексія Антиповича, «свободівці» відбирають голоси у «нашоукраїнців».

«Наша Україна» і БЮТ має різний електорат і причини вибору. А ось Всеукраїнське об’єднання «Свобода» завдяки націонал-патріотизму забирає частину голосів «нашоукраїнців», які налаштовані на більш національні погляди», – зазначив Олексій Антипович.

Дещо по-іншому виглядають настрої львів’ян щодо виборів у місцеві органи влади. Лідером перегонів, за результатами опитування, є БЮТ, який набрав би 41,8% голосів мешканців Львова, ВО «Свобода» – 15%, НСНУ – 11,4% і Громадянська партія «Пора» – 2,5%.

Юлію Тимошенко підтримують малозабезпечені виборці

Представникам національно-демократичного руху, таким організаціям як КУН, НРУ, УНП, довіряє усе менше львів’ян, свідчать соціологічні дані. У рейтингу антипатій лідером є Партія регіонів – 57,8% , далі КПУ – 48,4% та СПУ – 29,3%.

Після дострокових виборів у парламент удвічі зросла кількість галичан, які виступають проти всіх політичних партій. Політолог Анатолій Романюк вважає, що кількість таких виборців буде збільшуватись: «Є постійне зростання тих людей, які проти всіх. Оцінка ними усіх діючих політичних акторів, що вони не здатні розв’язувати реальні проблеми суспільного життя, а здатні лише робити вибори і конфронтувати один із одним... Тому таких людей буде більшати».

За даними соціологічного опитування, прихильниками БЮТ і «Нашої України» є люди старшого віку. БЮТ підтримують малозабезпечені особи. А серед тих, хто проти всіх, домінують заможні галичани.

Якщо економічна ситуація в державі не зміниться на краще, а кандидат від БЮТ програє вибори у Києві, то це послабить рейтинг Юлії Тимошенко в західних областях, стверджують львівські політологи. Водночас це посилить позиції Президента.

У соціологічних опитуваннях взяли участь 800 респондентів.
XS
SM
MD
LG