Доступність посилання

ТОП новини

Нова виборча поразка британських лейбористів


Олекса Семенченко Лондон, 23 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Опозиційна Консервативна партія здобула першу перемогу на парламентських довиборах із 1982 року. Її лідер Дейвід Камерон заявив про «кінець оновленого лейборизму». Тим часом панівна Лейбористська партія намагається пояснити поразку економічними труднощами у світі.

Дейвід Камерон
Поразка панівної Лейбористської партії на довиборах в окрузі, де померла депутат-лейборист, що незмінно представляла цей округ від часу його створення 1983 року, стала другим поважним дзвінком урядові по тому, як на початку травня лейбористи зазнали найтяжчої поразки на муніципальних виборах за 40 років.

Кандидат консерваторів Едвард Тимсон переконливо переміг там із відривом у близько 8 тисяч голосів, забезпечивши перехід на свій бік понад 17 відсотків виборців, які ще 2005 року голосували за лейбористів.

Дейвід Камерон, лідер Консервативної партії, заявив, що панівна Лейбористська партія поплатилася за негативну, ксенофобську й класово орієнтовану виборчу кампанію. Він вважає, що така велика зміна симпатій в окрузі Крю і Нантвич може знаменувати початок більших змін у Британії.

Браун: винен весь світ, а не самі лейбористи

Проте провід лейбористів на чолі з прем’єр-міністром Ґордоном Брауном бачить це не так. Браун звинувачує в поразці негативні тенденції в економіці, причому не у британській, а в світовій, яка впливає на британську.

«Висновок, який ми робимо, – це те, що люди стурбовані. Вони стурбовані зростанням цін, зокрема, цін на пальне, вони стурбовані тим, що збільшуються рахунки за газ та електрику, їх непокоїть те, що робиться з економікою. Моє послання, яке маю донести до них, таке: ми невідступні і чіткі щодо напрямку нашого руху, ми розв’язуватимемо і вже розв’язуємо ці проблеми», – заявив прем’єр.

Браунові також здалося, що, проголосувавши так напередодні, виборець продемонстрував, що хоче, щоб саме він, Ґордон Браун, вивів Британію з «цих важких економічних часів».

Чи врятуються лейбористи від катастрофи?

Але таку інтерпретацію подій уже поставив під сумнів депутат-лейборист Ґрем Стинґер, який закликав когось із чільних членів Кабінету міністрів кинути виклик лідерству Брауна, щоб урятувати партію від «виборчої катастрофи» на наступних парламентських виборах, що відбудуться не пізніше від 2010 року.

Оглядачі вважають, що консерватори спробують розвинути свій успіх, достроково оголосивши довибори в ще одному парламентському окрузі, який звільняє новообраний мер Лондона, член Консервативної партії Борис Джонсон. Торі називають 26 червня і 3 липня як можливі дати цих виборів.

Багато хто вбачає причину відчутних поразок лейбористів у помилках у податковій царині. Зокрема, в останньому бюджеті уряд заклав позицію, згідно з якою люди з середніми доходами оподатковувалися більше, ніж багатії.
XS
SM
MD
LG