Доступність посилання

ТОП новини

Місія ООН у Грузії: саме російський літак мав збити грузинський безпілотник 20 квітня


За оприлюдненими сьогодні висновками власного розслідування Спостережної місії ООН у Грузії, літак МіҐ-29 або Су-27, який збив грузинський безпілотний літак-спостерігач, по тому вилетів до Майкопа або Краснодара в Росії. За відсутності протилежних свідчень це приводить до висновку, що літак належав Військово-повітряним силам Росії, мовиться в звіті. Після оприлюднення звіту Міністерство оборони Росії сьогодні знову заперечило це.

За оприлюдненими сьогодні висновками власного розслідування Спостережної місії ООН у Грузії, літак МіҐ-29 або Су-27, який збив грузинський безпілотний літак-спостерігач, по тому вилетів до Майкопа або Краснодара в Росії.

За відсутності протилежних свідчень це приводить до висновку, що літак належав Військово-повітряним силам Росії, мовиться в звіті.

Відтак Місія ООН наголошує, що залучення третьої сторони, тобто Росії, в зоні грузинсько-абхазького конфлікту принципово несумісне з Московськими домовленостями про заходи для врегулювання цього конфлікту.

Водночас Місія висловила думку, що й польоти грузинських літаків-спостерігачів над зоною конфлікту теж порушують ці домовленості.

Росія заперечує свою причетність до того інциденту, відповідальність за який узяла на себе влада невизнаної Абхазії.

Після оприлюднення звіту Міністерство оборони Росії сьогодні знову заперечило це. Агентства цитують слова начальника прес-служби та інформації Міністерства оборони Росії полковника Олександра Дробишевського: «Про жодне порушення державного кордону з Грузією, а тим більше про збиття розвідувального літального апарату не може бути й мови». За словами Дробишевського, «20 квітня польоти літаків авіації ВПС Росії поблизу грузинського кордону не проводились».

Водночас відеозапис із самого збитого безпілотника і дані радарів, які оприлюднювала Грузія, мали свідчити, що літак був того типу, який у регіоні має на озброєнні лише Росія, і після нападу на грузинський апарат він вилетів до Росії.

Грузія раніше назвала такі дії Росії «актом міжнародної агресії».

Сьогодні ж президент Грузії Міхеїл Саакашвілі сказав у Тбілісі: «Грузія зараз перебуває у складній ситуації. На її територію введені іноземні війська, які ми не запрошували, і присутності яких ми категорично не приймаємо. Організація Об’єднаних Націй представила доповідь, яка прямо звинувачує Російську Федерацію в агресії проти Грузії, прямо, без якихось загальних слів, вказує на неї як на агресора».

Матеріали до теми:

• Делегація Грузії в ООН оприлюднила відеозапис з камери безпілотного літака-розвідника, збитого 20 квітня • Рада Безпеки ООН обговорить сьогодні чергове загострення відносин між Росією та Грузією • «Грузія не має іншого виходу, ніж апелювати до світової спільноти» – військовий оглядач Коба Ліклікадзе • «Акти агресії» по відношенню до Грузії на прохання офіційного Тбілісі розгляне Рада Безпеки ООН • МЗС Росії: Грузинський безпілотний апарат, пролетівши над Абхазією, порушив резолюцію Ради Безпеки ООН щодо мандату місії спостерігачів у Грузії • Між Москвою і Тбілісі пробігла ще одна чорна кішка (відео: МіГ-29 збиває грузинський літак) • Президент Грузії закликав російську владу негайно припинити «акти агресії» по відношенню до Тбілісі • Російський винищувач МіГ-29 збив безпілотний літак над територією Грузії, стверджують у Тбілісі • За повідомленням влади самопроголошеної Абхазії, на території республіки збито безпілотний літак-розвідник
XS
SM
MD
LG