Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 05:45

Україна врегульовуватиме з Польщею застереження Єврокомісії до угоди про малий прикордонний рух


Європейська Комісія, зокрема, вимагає обмежити прикордонну смугу 30 кілометрами від лінії кордону, а не 50, як записано в українсько-польській угоді, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич. Нещодавно повідомляли, що Європейська Комісія має застереження й до угоди про малий прикордонний рух між Україною й Угорщиною теж через 50-кілометрову прикордонну смугу.

Європейська Комісія, зокрема, вимагає обмежити прикордонну смугу 30 кілометрами від лінії кордону, а не 50, як записано в українсько-польській угоді, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.

Іще одне заперечення Єврокомісії стосується обов’язкового страхування подорожніх за цією угодою.

Кирилич висловив упевненість, що ці питання вдасться швидко врегулювати, щоб угоду можна було ратифікувати найближчим часом.

За його словами, сторони вже домовилися про консультації з цього приводу.

Нещодавно повідомляли, що Європейська Комісія має застереження й до угоди про малий прикордонний рух між Україною й Угорщиною теж через 50-кілометрову прикордонну смугу.

Постанова Європарламенту і Ради ЄС про засади малого прикордонного руху від 2006 року визначає прикордонну смугу як територію, що простягається не більш як на 30 кілометрів від кордону; адміністративні одиниці, які вважаються прикордонною смугою, визначаються двосторонніми угодами.

При цьому прикордонною смугою мають також вважатися й ті частини таких адміністративних одиниць, які розташовані далі як за 30, але не більш як за 50 кілометрів від кордону.

Україна підписала угоду про малий прикордонний рух із Польщею наприкінці березня, а з Угорщиною в вересні минулого року.

Таку ж угоду зі Словаччиною мають підписати 30 травня, повідомив Василь Кирилич.

Україна також збирається укласти таку угоду і з Румунією.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG