Доступність посилання

ТОП новини

У Європі порівнюють Україну з Венесуелою. Беніта Ферреро-Вальднер: «Обнадіювати Україну вступом до ЄС – погана ідея». (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 27 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейські газети характеризують політичну та економічну ситуацію в Україні, як «небезпечну й проблемну» і пояснюють це політичним хаосом і протистоянням між колишніми соратниками часів Помаранчевої революції, які є нині при владі, та опозицією. Впливові європейські видання наголошують напередодні зустрічі ЄС-Росія в Сибіру, що на нову стратегічну угоду між сторонами доведеться чекати довго.

Впливова «Файненшел Таймс» стверджує в редакційній статті, що «рівень інфляції в Україні, який досягнув тут 30 відсотків, не лише найвищий у Європі, але один із найвищих у світі, як, наприклад, у Венесуелі». Лондонський часопис розмірковує про те, що подальше порівняння України з Венесуелою нічого доброго Києву не несе і «може обернутися серйозною економічною проблемою», якщо не «скоротити непомірні соціальні витрати уряду». «Файненшел Таймс» переконана, що інфляція та зростання цін в Україні викликані не лише неврожаєм минулого року і високими цінами на енергоносії, а й високим кредитним зростанням (близько 50 відсотків на рік) та «соціальним заграванням» влади з народом, коли соціальні виплати просто руйнують контроль над дефіцитом бюджету України. Впливова британська газета називає причиною неможливості скорочення бюджетного дефіциту до нуля непослідовність політиків і те, що «Президент Віктор Ющенко звинувачує Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, вона ж, у відповідь, звинувачує його. І разом вони критикують лідера опозиції Віктора Януковича. А всі троє чекають президентських виборів 2010 року». «Файненшел Таймс» на завершення попереджає, що небажання політиків України йти на «непопулярні кроки», щоб скоротити розтринькування державних грошей, може призвести до втрати будь-якого сенсу у виборах 2010 року.

Лондонська «Ґардіан» вважає, що після кількох років напруги у стосунках із Росією, Європа вирішила почати стосунки з новим керівництвом у Кремлі «з чистої сторінки». Але ніхто в ЄС, як зауважує лондонська газета, не чекає легких переговорів із Москвою стосовно укладення нової угоди про партнерство. «Ґардіан» сумнівається, що Росії сподобається включення у мандат переговорів ЄС вимоги про видачу Росією Британії Андрія Лугового, нині депутата російського парламенту, якого Лондон підозрює в убивстві колишнього офіцера ФСБ Литвиненка. «Файненшел Таймс» прогнозує, що чекати нової угоди з Росією, навіть після саміту у Ханти-Мансійську, доведеться не менше двох років.

А німецька «Гандельсблатт» зауважує, що укладенню нової угоди ЄС із Росією завадить нова дискусія, нав’язана Брюсселю Польщею, яка вимагає «нової східної політики» Брюсселя, щоб надати колишнім пострадянським державам – Україні, Молдові, Грузії, Азербайджану, Вірменії і Білорусі перспективи членства в ЄС. Таку позицію Польщі підтримали Швеція, Німеччина і Франція. Але Єврокомісія устами комісара із зовнішньої політики Беніти Ферреро-Вальднер застерігає проти спроби підготовки нового розширення ЄС на Схід. «Гандельсблатт» цитує пані Вальднер, яка сказала, що «одна країна, мається на увазі Польща, не може змінити політику Європейського Союзу, і обнадіювати, наприклад, Україну перспективою вступу до ЄС – це погана ідея».
XS
SM
MD
LG