Доступність посилання

ТОП новини

Перший в Україні приватний зоопарк «Казка» в Криму зачинився на знак протесту проти тиску місцевої влади


Володимир Притула Сімферополь, 27 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Відомий за межами Криму перший в Україні приватний зоопарк «Казка» зачинився на знак протесту проти тиску місцевої влади. Що за цим стоїть – політика чи економіка?

Відвідувачі зоопарку «Казка»
На воротах однієї із візитівок Криму – ялтинського зоопарку «Казка» – великий, важкий замок. Від сьогодні він зачинений на знак протесту проти утисків з боку місцевої влади. Власник зоопарку, депутат кримського парламенту Олег Зубков каже, що всі 12 років існування закладу відчуває постійний тиск від чиновників Лівадійської селищної ради. А останнім часом він посилився.

«Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, напередодні відкриття курортного сезону ми, на жаль, змушені зачинити Ялтинський зоопарк. Попри те, що ми виграли відкритий конкурс, проведений Лівадійською селищною радою, однак, за допомогою суддів, за підтримки Лівадійської сільради, договір на право збору коштів за автопаркування на майданчику перед зоопарком подовжений попереднім паркувальником аж до 2013 року», – заявив Олег Зубков.

Перший в Україні приватний зоопарк «Казка» був заснований 1995 року і став дуже популярним туристичним об’єктом. Однак, весь цей час чиновники відмовляються офіційно передати земельну ділянку, на якій він розташований, в оренду Олегу Зубкову.

А в останні роки між власником зоопарку і лівадійською місцевою владою виник ще один конфлікт. Селищна рада дозволила одному із підприємців облаштувати автопарковку на майданчику перед «Казкою». При цьому в сезон паркувальники збирали за годину перебування там автомобіля 20-30 гривень без надання будь-яких фінансових документів. Зрештою, після того, як на це звернув увагу Президент України Віктор Ющенко і, за його дорученням, кримська влада, в Лівадії провели конкурс на право облаштування цієї зони (у ньому переміг зоопарк «Казка») – його власник витратив майже півтора мільйона гривень, але майданчик привів до ладу, а паркування зробив безкоштовним.

Відвідувачі зоопарку «Казка»
Зубков сам винен у всьому?

Втім, днями попередній орендатор майданчику виграв суд і минулої п’ятниці мер Лівадії Анатолій Мамикін подовжив з ним договір оренди аж на 6 років. Селищний голова закиди Олега Зубкова щодо тиску і відмов оформити землю, а також блокування роботи зоопарку відкидає. Анатолій Мамикін каже, що в усьому винен сам власник «Казки».

«Коли Зубков починає програвати суди, то у цьому звинувачує всіх і вся. Фактично вирішує питання лише з використанням адмінресурсу – за допомогою депутатів, представника Президента. Іншого конфлікту немає! А так, зрозуміло: погана селищна рада, погані суди, погана прокуратура! Ну, а завтра буде поганий міністр оборони чи міністр фінансів. Не знаю, хто буде хороший!», – зазначив селищний голова Лівадії Анатолій Мамикін.

Олег Зубков стверджує, що причина поганого ставлення до нього кримської влади, яку контролює Партія регіонів, не політична, хоч він у 2004 році підтримував Віктора Ющенка і навіть оголосив «політичний страйк» проти фальсифікацій під час першого туру президентських виборів, а нині входить до фракції БЮТ. За словами власника зоопарку, він жодного разу не давав хабарів, хоч постійно чув такі вимоги від чиновників. Ось і зараз за позитивне для нього рішення одного із судів запитують 60 тисяч доларів.

Власник зоопарку хоче, щоб його однопартійці звернулися до Верховної Ради України з проханням призначити дострокові перевибори селищного голови і депутатського корпусу Лівадії. І обдумує ідею розпродати понад 700 тварин і птахів, які зараз утримуються в «Казці», та виїхати з України.
XS
SM
MD
LG