Доступність посилання

ТОП новини

Україна – найбільше європейське джерело миротворців


Кирило Булкін

29 травня світова спільнота відзначає Міжнародний День миротворця. Він був встановлений ООН за ініціативою України 2003 року.


Перша миротворча місія ООН була започаткована 1948 року в Палестині. Вона триває й досі, а всього з того часу ООН запровадила 63 миротворчі місії в «гарячих точках» усього світу. Сьогодні тривають 17 з них, у яких беруть участь майже 90 тисяч військовослужбовців з 117 країн світу. Крім того, Департамент миротворчих операцій ООН координує та підтримує три політичні або політико-миротворчі місії. З урахуванням цивільних службовців кількість персоналу миротворчих місій ООН сягає понад 107 тисяч осіб.

Україна є однією з найактивніших у світі країн-учасниць миротворчих місій ООН, відзначає постійний представник ООН в Україні Френсіс О’Доннел. Україна відрядила до місій більшу кількість миротворців, ніж будь-яка інша європейська країна.

Миротворців з Україна багато, але платять їм мало

Однак забезпечення, і, зокрема, оплата праці українських миротворців залишається болючою проблемою. Голова Житомирської організації учасників миротворчих операцій «Солдати миру» Сергій Коробцов в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що шведський солдат має місячну зарплатню в сумі 5-6 тисяч євро. Пропорційно їм виплачується і зарплатня у миротворчій місії. «А якщо у нас миротворець має 150-200 доларів свою місячну зарплату, то йому надається не більше 800-900 доларів за перебування у миротворчій місії. Тобто пропорції не на нашу користь».

За період з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяло участь понад 28 тисяч військових та цивільних українських службовців. За цей час 48 українців загинули під час виконання своїх обов’язків.

Останнім з таких трагічних випадків була загибель українського миротворця в косовській Митровиці в березні цього року. Слідство щодо обставин цієї трагедії триває.

Сьогодні українські миротворці беруть участь у місіях в Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Грузії, Ліберії, Судані, Східному Тиморі, Косово.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG