Доступність посилання

ТОП новини

«Українські політики гальмують європейське майбутнє України»


Львів – Україна досі не скористалася своїм шансом щодо наближення до Євросоюзу, і причиною цього є політичні протистояння – так твердять учасники ІІ польсько-українського бізнес-форуму, який цими днями відбувається у Львові. У ньому беруть участь близько 150 українських і польських бізнесменів, експертів, аналітиків і представників влади. А дискутували і обговорювали вони питання спільних викликів та інтересів двох сусідніх держав.

Перший організаційний бізнес-форум відбувся з ініціативи польської сторони торік у Кракові. Цього разу обрали Львів. Однак польська делегація була удвічі більшою і презентабельнішою.

Оскільки Україна, як і Польща, прийматиме у 2012 році матчі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу, то це ставить серйозні виклики перед обома державами щодо взаємовигідної співпраці. Адже 55% інвестицій в Україну надходить саме з європейських країн. На Львівщині левова частка припадає саме на польські інвестиції.

Однак перепоною для реальної роботи є популізм політиків, і українських, і польських, конфлікти між урядом і президентом в обох державах, а ще корупція, яка, за словами польських підприємців, в Україні просто квітне, говорив депутат сейму Польщі Павел Залєвскі.

Він наголосив, що Україні необхідно запроваджувати такі реформи, які б лише зближували її з Європою і сприяли веденню чи то вітчизняного, чи іноземного бізнесу. А ще, вважає він, важливо сприяти людським взаєминам.

Сподівання на кращі зв’язки

Хоча польський політик сподівається, що між сусідніми державами таки буде безвізовий режим, але нині це виглядає радше далекою мрією. Саме візова проблема, по суті, зачинила для переважної більшості галичан дорогу у сусідню державу.

Нині науковці, митці, спортсмени, бізнесмени, робітники, навіть маючи офіційні запрошення, не можуть отримати візу. Під консульством у Львові кількаденні черги, величезні колони вантажних автомобілів цими днями вкотре вишикувались на українсько-польському кордоні.

Усе це лише гальмує співпрацю, а збитки відчувають по обидва боки кордону. Зокрема, банкрутують польські гуртівні, бо бракує робочої сили, а українці втрачають у заробітках.

У коментарі Радіо Свобода Павел Залєвскі сказав, що наприкінці червня комісія Євросоюзу розгляне пропозицію польського і шведського урядів щодо східного партнерства. Ухвалення концепції передбачає також і полегшення візового режиму для українців.

«А в перспективі це безвізовий рух. Ми матимемо дорожню карту українсько-польського співробітництва, з конкретними кроками і проектами в економічному, науковому, бізнесовому плані, які реалізуватимемо на шляху до безвізового руху», – сподівається польський депутат і додає: «Україна має зміцнювати свої північні і східні кордони».

Польща – адвокат України

Польща сьогодні виступає адвокатом України в Європі, але про це забувають українські політики і влада, оскільки не займаються чіткою міжнародною політикою, заявив аналітик Євген Жеребецький. Перед обома державами стоять глобальні виклики, каже він: «Найбільшими загрозами для обох держав є енергетична безпека і демографічна криза. Основним постачальником енергоносіїв для Польщі та України є Росія».

Пом’якшення візових умов для українців, економічна і суспільна співпраця, швидка інтеграція України в НАТО – це ті виклики, а радше вимоги сьогодення, які найближчим часом змушені подолати обидві держави, кажуть учасники форуму. Адже Україна втратила щонайменше 10 років на шляху наближення до ЄС. А візова проблема була прогнозованою.

Однак українські політики, на думку учасників форуму, переймались і переймаються виборами, а не розвитком держави.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG