Доступність посилання

ТОП новини

Насильство на виборах у Македонії


Парламентські вибори в Македонії.
Дострокові парламентські вибори в Македонії запам’ятають завдяки збройним інцидентам.

У населеному пункті Аракіново, де проживають головно албанці, внаслідок стрілянини загинула одна людина. Заради безпеки там призупинили голосування.

Постріли також лунали і в албанському районі столиці Македонії місті Скоп’є, три особи зазнали поранень.

У ході передвиборчої кампанії також були зіткнення. Нападу зазнали представники партій, які представляють інтереси албанців, а вони складають близько чверті населення країни.

Спостерігачі зазначають, що парламентські вибори можуть визначити, чи Македонія й надалі піде шляхом приєднання до НАТО і ЄС.

Суперечки навколо перейменування назви країни

Дострокові вибори в Македонії призначили в квітні цього року, коли парламент ухвалив рішення про саморозпуск після того, як Греція заблокувала вступ республіки до НАТО.

Греція наполягає на перейменуванні Македонії, оскільки назва цієї країни, що вийшла зі складу Югославії на початку 90-их, співпадає з назвою одного з грецьких регіонів на півночі.

Крім того, члени парламенту не дійшли єдиної думки щодо визнання незалежності Косова.

Опитування громадської думки показують, що партія «Всемакедонський революційний рух», яку очолює прем’єр-міністр країни Никола Груєвскі, може набрати від 26 до 31 відсотка голосів виборців.

Боротьба з корупцією, проведення реформ з метою приєднання до ЄС, підвищення ефективності економіки – основні пункти політичної програми партії прем’єр-міністра.

Головним конкурентом провладної партії є Соціально-демократичний союз, який може набрати 10-11 відсотків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG