Доступність посилання

ТОП новини

Пішов із життя Ів Сен Лоран – великий модельєр XX століття


Рим – Світ моди у жалобі та одягнений у чорне. Це улюблений колір модельєра Іва Сен Лорана, котрий після тривалої хвороби помер у Парижі на 72-му році життя. Наступник Крістіана Діора у 1960–70-х роках, Сен Лоран революційно змінив тенденції не лише французької, а й світової моди.

Ів Сен Лоран залишив подіум високої моди ще у 2002 році. Його творча кар’єра завершилася тріумфальним показом за участю 300 моделей. Серед них була і муза дизайнера – кіноактриса Катрін Денев, одна з улюблених клієнток. Та, крім «великих і знаменитих», йому вдячні і звичайні жінки.

Завдяки стилістові в їхньому гардеробі з’явився елегантний брючний костюм, смокінг, прозора сукня і міні-спідниця. Шкіряні куртки, блейзери, блузи у стилі «мілітарі» – також витвір його фантазії.

«Він був піонером у світі моди. Він розумів жіночу натуру, цей модельєр звільнив жінок і запровадив новий стиль, котрий залишиться назавжди», – так згадують стиліста парижани.

Разом із Коко Шанель Ів Сен Лоран створив образ емансипованої впевненої жінки повоєнного часу. Про себе модельєр якось сказав: «Коко зробила жінку вільною, я ж дав їй владу».

Народився дизайнер у багатій шляхетній родині в Алжирі. Скромний худорлявий Ів приїхав до Парижа 17-літнім юнаком в окулярах.

Через рік він уже був правою рукою свого великого майстра Крістіана Діора. За короткий час інноваційні моделі одягу Сен Лорана здобувають популярність і стають символом моди 1950-х років.

Злети і падіння

У 1961-му він засновує власний дім моди, а бренд із трьох літер його ініціалів YSL стає всесвітньо відомою маркою французького шику та елегантності. Ексклюзивні моделі високої моди Haute Couture Сен Лоран робить доступними для широких мас.

Стиліст заснував також власну лінію парфумів. Багато кому пригадується особливий запах «Опіуму». Цей класичний парфум і тепер залишився ніби провокативним символом способу життя Сен Лорана, який пережив не тільки успіхи та овації. Були також важкі роки депресії, коли художник піддавався впливу наркотиків і алкоголю.

Гомосексуальність Сен Лорана спричиняла різні плітки про стан його здоров’я і приватне життя. Однак скандальна витівка у 1970 році, коли сам стиліст позував голим для реклами парфумів, не мала іншого ефекту, як додала ще більшої слави екстраординарному дизайнерові.

Наприкінці 1990-х компанія Іва Сен-Лорана переживала фінансову кризу. Дизайнер продав свій дім моди італійській фірмі Gucci, яка второвує власний шлях і стає однією з найпопулярніших.

Останні роки модельєр тримався осторонь від колись улюбленого світу моди. Він вважав його надто примітивним, комерційним і навіть жахливим.
XS
SM
MD
LG