Доступність посилання

ТОП новини

Іноземні посли знайомляться з можливостями Криму


Посли з дружинами
Візит 25 послів міжнародних організацій та іноземних держав, організований Міністерством закордонних справ України, був неофіційним. Дипломати приїхали до Криму з дружинами і без краваток. Дуаєн дипломатичного корпусу в Україні, посол Азербайджану Талят Алієв назвав поїздку «результативною і вражаючою».

За його словами, українська влада вперше так повно розкрила Крим дипломатам, які побачили великі економічні можливості півострова, де є багаті історія і культура, багатонаціональне різномаїття, добрі перспективи для розвитку туризму та оздоровлення.

«Посли з великим задоволенням усе це записали. Я думаю, що вони всю цю інформацію передадуть до своїх країн. Очевидно, це стане тим фактором, що дозволить потім представляти тут ці країни інвесторам, які хочуть створити в Криму свою справу», – сказав посол Азербайджану.

Дипломати протягом двох днів побували в Ялті і Севастополі, відвідали Лівадійський палац, Нікітський ботанічний сад, Херсонес і винні підвали Масандри. В Лівадії їм зробили презентацію економічного та рекреаційного потенціалу півострова.

Дипломатична порада: розвивати конкуренцію

Виконувач обов’язків першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко каже, що дипломати зробили для себе дуже багато відкриттів.

Виконувач обов'язків першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко
«Справді, вони побачили величезний туристичний, економічний потенціал автономії. І в розмовах, які вже ведуться, мають конкретні плани. Що далі? Треба приїжджати сюди з групою бізнесменів, групою журналістів. Треба спілкуватися і говорити про конкретні речі. Але починається усе із знайомства», – зазначив Юрій Костенко.

Кореспондент Радіо Свобода розмовляв із кількома послами, і жоден із них не відповів на запитання, що їм тут не сподобалося.

Посол Латвії Атіс С'янітс
Мовляв, усе було добре, цікаво і гостинно. Дипломати навіть не згадали кількагодинну затримку чартеру в аеропорту Бориспіль, так багато було наступних позитивних вражень.

Але посол Латвії Атіс С’янітс дипломатично порадив: «Я думаю, потрібні інвестиції, щоб була конкуренція. Я буду відвертим: багато говорять – так, тут природа прекрасна, але ціни у порівнянні з вашими південними сусідами, Туреччиною, якщо не кусаються, то вже цілком європейські».

«А якщо будуть інвестиції, то й стандарти будуть європейські. Це найголовніше», – сказав латвійський дипломат.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG