Доступність посилання

ТОП новини

МЗС вважає неможливим збільшення складу Чорноморського флоту Росії в Криму


Так у Міністерстві закордонних справ відреагували на минулотижневу заяву головнокомандувача Військово-морського флоту Росії Володимира Висоцького.

30 травня той заявив, що базові угоди з питань ЧФ буцімто дають Росії можливість мати на території України до 100 бойових кораблів за нинішньої наявності 35 і до 25 тисяч військових за нинішніх 11 тисяч. При цьому Висоцький говорив про відсутність перешкод для доукомплектування флоту.

Натомість Міністерство закордонних справ України зазначає, що перелік військових кораблів Росії на території Криму чітко зафіксований в угоді між Україною й Росією, яка не передбачає права вводити нові військові кораблі Чорноморського флоту. А питання заміни будь-якого корабля на новий може бути розглянуте на переговорах за умови дотримання принципу заміни на інше судно такого ж типу або класу.

Два тижні тому Президент України видав указ, за яким уряд має підготувати законопроект про припинення дії договорів про тимчасове перебування Чорноморського флоту в Криму з 2017 року, коли збігає їхня чинність. По тому МЗС України підтвердило, що Київ не розглядає можливість пролонгації цього терміну після 2017 року.
XS
SM
MD
LG