Доступність посилання

ТОП новини

Російські політики теж відповідатимуть на питання в центрі імені Політковської


Церемонію інавгурації приміщення, де щоденно працюватимуть журналісти та репортери з усього світу, провели сьогодні за участі президента Європарламенту Ганса-Ґерта Петтерінґа.

Голова Міжнародної федерації журналістів Марк Ґрубер каже Радіо Свобода, що широко відоме ім’я Анни Політковської є символічним для багатьох журналістів та політиків Європи.

«Навколо рішення назвати прес-центр іменем російської журналістки Анни Політковської точилося чимало дебатів. Адже Росія не є частиною Євросоюзу. Та нарешті Європарламент вирішив, що символ журналістки, котра загинула через свою місію, є дуже глибоким. Тому назвати її іменем місце, де щоденно працюватимуть журналісти, це своєрідний сигнал та нагадування тим, хто порушує права та свободу преси», – пояснює Марк Ґрубер.

Один із ініціаторів створення цього прес-центру, євродепутат Марко Капато каже, що ідея дати центрові ім’я Політковської – це своєрідна компенсація слабкої підтримки свободи преси у Росії і, головне, кволої реакції Євросоюзу на воєнні дії у Чечні.

«Ми хотіли зробити присвяту пам’яті цієї хороброї жінки. Адже це може допомогти тим, хто перебуває у складних журналістських місіях, хто ризикує власним життям для того, щоб інші знали правду. До того ж, якогось дня представники Росії теж відповідатимуть на питання журналістів у приміщенні імені Анни Політковської», – каже євродепутат.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG