Доступність посилання

ТОП новини

У Криму держслужбовцям розповідали про НАТО під прикриттям «Беркуту»


Сімферополь – У Криму держслужбовцям розповідали про НАТО під прикриттям «Беркуту». У Сімферополі пройшов семінар «Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір». Комуністи та російські націоналісти намагалися зірвати його проведення.

«Геть НАТО! Геть «помаранчевих»! Хай живе союз із Росією і Білоруссю! Ура!!!» – член президії кримського парламенту, комуніст В’ячеслав Захаров проголошував такі свої антинатовські гасла перед кількома десятками прихильників, які зібралися в центрі Сімферополя.

За півсотні метрів – Гарнізонний будинок офіцерів, де проходить семінар із питань євроінтеграції. Далі правоохоронці протестувальників не пропустили.

«Зараз ми підемо своєю вулицею, я піду до книжкового магазину, де лежать російські книжки. Товаришу полковнику, не тягніть час!» – інший член президії Верховної Ради АРК, лідер Російського блоку Криму Олег Родивілов зумів організувати півтора десятка депутатів місцевих рад і, закликаючи начальника міліції громадської безпеки автономії полковника Миколу Федоряна пояснити дії правоохоронців, прорвав перше коло міліцейського ланцюга. Втім, до будинку офіцерів він із соратниками усе ж не потрапив.

Міліція на сторожі, бо від антинатовців усього можна чекати

Микола Федорян пояснив, що правоохоронці перекрили майже половину центральної вулиці Пушкіна, бо отримали інформацію про агресивні плани супротивників євроатлантичного вибору України.

«Судячи з їхніх дій, їхні наміри справді серйозні. Вони роблять усе, щоб прорватися сюди і побити учасників семінару. Лунали агресивні заклики до заворушень, до повстання. І заклики телефоном, щоб привели сюди ще людей. Тому ми зараз вимушені теж підтягнути додаткові сили», – каже він.

Полковник Федорян повідомив, що для охорони правопорядку залучили майже півтисячі правоохоронців, у тому числі бійців «Беркуту».

Вислухати всі погляди можна лише в спокійній обстановці

Тим часом у великій залі Будинку офіцерів зібралися півтори сотні держслужбовців, військовослужбовців та керівників громадських організацій. І тут, на відміну від вулиці, де часом ставало спекотно в усіх значеннях цього слова, панувала спокійна, навіть академічна атмосфера.

«Обговорення цієї теми переходить із площини емоційної, ірраціональної, яку нам іноді хочуть нав’язати, у площину наукову, фактологічну, навіть технологічну. Це сприяє детальнішому обговоренню цих питань», – вважає один із організаторів семінару, керівник Суспільної ліги «Україна – НАТО» Сергій Джердж.

Один із учасників семінару Владислав Хмеловський каже, що сподівається почути більше аргументів на користь євроатлантичної інтеграції.

«Щоб визначитися, треба почути всі погляди. І питання в тому, щоб ми просто розібралися, а не в тому, щоб проводити якісь заходи агресивного характеру, щоб потім говорили, що у нас іще є комуністи. Ми повинні сьогодні аргументовано довести, що Україна має інтегруватися до європейських структур – у Євросоюз і НАТО», – вважає один із учасників семінару з питань євроінтеграції у Сімферополі.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG