Доступність посилання

ТОП новини

Спільне засідання на Закарпатті екологічних парламентів Польщі, Словаччини та України


Ужгород – Сьогодні в Закарпатській області розпочинає роботу спільне засідання екологічних парламентів Польщі, Словаччини та України. Два дні поспіль спеціалісти говоритимуть про співпрацю у сфері природно-заповідної справи, про запровадження різних програм у цій галузі тощо.

Зустріч екологічних парламентарів присвячена Всесвітньому дню охорони навколишнього природного середовища, який відзначають нині, але найбільше – питанням співпраці між різними державами у галузі охорони довкілля. Про один із найвагоміших аспектів зустрічі начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов сказав: «Зустріч обумовлена тим, що є дуже актуальним створення так званих дзеркальних заповідних територій. Це означає створення таких заповідних територій, які межують з обох боків кордону в різних державах. Як приклад, Ужанський парк у Закарпатті, який межує з аналогічними заповідниками у Словаччині та в Польщі».

На території Закарпатської області створені кілька природно-заповідних зон, які межують з аналогічними в областях сусідніх держав. Зокрема, з угорськими заповідниками межує український «Косинська гора», з Румунією — Карпатський біосферний заповідник, зі Словаччиною та Польщею – Ужанський національний парк, який, до речі, є складовою частиною Міжнародного тристороннього біосферного заповідника «Східні Карпати».

Спроби об’єднання заповідних територій

Наразі розробляються проекти об’єднання тих заповідних територій, які ще не мають такого статусу, в міждержавні, бо це дасть багато плюсів: посилення системи охорони, спільні наукові дослідження, моніторинг тощо. Власне про це сьогодні й говоритимуть на прикладі біосферного заповідника парламентарі. Андрій Погорєлов: «Повинно б порушитися питання підписання двосторонньої угоди між Міністерством екології України та аналогічної структурою Словаччини про створення координаційної ради, яка б працювала над організаційними питаннями – розробленням туристичних шляхів, питаннями ефективного функціонування цієї структури як міждержавної».

Крім розвитку заповідної справи, закарпатська влада має намір під час засідання екологічних парламентарів трьох країн запропонувати розробити спільну Програму розвитку Карпат, яка була б спільною для всіх держав, на території яких розташовані ці унікальні гори.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG