Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровського лідера об’єднання ВІЛ-інфікованих звинувачують в організації незаконної акції протесту


Дніпропетровськ – Cьогодні в Кіровському районному суді Дніпропетровська має відбутися суд над активістом регіональної організації Всеукраїнського об'єднання людей, які живуть з ВІЛ, Дмитром Головіним. Його обвинувачують в організації та проведенні несанкціонованої акції протесту під стінами облдержадміністрації.

2 гривні 33 копійки – саме стільки, за підрахунками Всеукраїнського об'єднання людей, які живуть з ВІЛ, держава витрачає щороку на лікування та профілактику СНІДу в розрахунку на одного громадянина. Символічні чеки на 2 грн 33 копійки роздавали активісти громадської організації ВІЛ-позитивних у Дніпропетровську під стінами облдержадміністрації два тижні тому. Таким чином недужі намагались привернути увагу здорових до своїх проблем.

Більшість чиновників реагували на чеки спокійно: під прицілами об’єктивів телекамер мовчки брали папірці і йшли у справах. А втім, протривала акція ВІЛ-інфікованих менше години. Спершу до активістів вийшов начальник управління внутрішньої політики облдержадміністрації і попередив про відповідальність за несанкціонований захід, потім правоохоронці змусили лідера об’єднання Дмитра Головіна давати пояснення у райвідділку.

«ВІЛ-позитивні хочуть жити повноцінно, в правовому суспільстві»

Пан Головін зі звинуваченнями в організації незаконної акції протесту не погоджується. Він обурений: чому те, що ВІЛ-позитивні один раз не попередили про свій захід заздалегідь, вважається порушенням, а те, що держава роками не дбає про хворих – ні? «Ми прийшли до будівлі облдержадміністрації за покликом серця. ВІЛ-позитивні хочуть жити повноцінно, в правовому суспільстві. Коли люди роздають рекламні листівки на вулицях і нікого завчасно про це не попереджають, це не вважається порушенням, тому й ми не стали попереджувати про свою акцію», – каже Дмитро Головін.

В управлінні внутрішньої політики Дніпропетровської облдержадміністрації з такими аргументами не згодні. Основний закон один для всіх, каже керівник управління Гліб Пригунов. Він посилається на 39-ту статтю Конституції України: «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування».

А втім, в організації ВІЛ-позитивних виклик до суду свого керівника не драматизують. Сам пан Головін переконаний: покарання більшого за штраф або й просто попередження йому не присудять. Саме ж слухання, сподівається, може стати ще одним приводом для привернення уваги до проблем ВІЛ-позитивних.

Дніпропетровщина в Україні – регіон-лідер за рівнем ВІЛ-СНІДу. Торік в області був зареєстрований найвищий показник поширення інфекції. Наразі тільки на диспансерному обліку з діагнозом ВІЛ перебувають понад 14 тисяч людей, з діагнозом СНІД – півтори тисячі. Реальна ж цифра інфікованих в області, кажуть в громадських організаціях, у 8-10 разів більша. Через складність тендерних процедур цього року для них за бюджетні гроші не придбали жодної упаковки препаратів, які сповільнюють розвиток інфекції в організмі. Відтак рятуються тільки ліками, які надають доброчинні міжнародні фонди та організації.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG