Доступність посилання

ТОП новини

<b>Віктор Ющенко: Конституція України забороняє іноземні бази</b>


«Тема перебування на території України будь-якої військово-морської або іншої бази іншої держави чітко регулюється Конституцією. Це імперативний запис Конституції, який не передбачає знаходження на території країни будь-яких військових баз», – сказав Президент України.

Як сказав він журналістам після зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим у Санкт-Петербурзі, на цьому він наголосив і російському керівникові.

Ющенко запевнив Медведєва, що Україна виконає договір про тимчасового, до 2017 року, перебування в Україні Чорноморського флоту Росії «до останньої букви».

При цьому, повідомив український Президент, він звернув увагу російського колеги на низку порушень цього договору з російської сторони.

За словами українського Президента, «Україна націлена на рівноправний діалог із Росією з чутливих питань».

Він також додав, що в перебігу сьогоднішніх переговорів не було вжито жодних «жестів ультимативного характеру».

Раніше сьогодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив після зустрічі голів двох держав, що Дмитро Медведєв застеріг Україну утриматись від «односторонніх дій» щодо Чорноморського флоту його країни у Криму.

Президент Росії також застеріг, що інтеграція України у НАТО порушить положення Договору про дружбу та співпрацю з Росією, а ще закликав Україну не вдаватися до «односторонніх кроків» у церковних питаннях, повідомив російський міністр.
XS
SM
MD
LG