Доступність посилання

ТОП новини

Закарпаття – пробний полігон української політики


Ужгород – Самоліквідація чи переформатування? Відповідь на це запитання хотіли б почути ті закарпатці, які проголосували за блок «Наша Україна – Народна самооборона» на останніх виборах. А приводом став вихід із «Нашої України» керівника фракції НУНС у Закарпатській облраді Івана Балоги. Брат керівника Секретаріату Президента Віктора Балоги склав повноваження голови закарпатської обласної партійної організації. У прес-службі зазначили, що з партії в повному складі вийшли всі члени ради, голови районних та міських партійних організацій, керівники і працівники виконкомів. То хто ж залишився?

Закарпаття – пробний полігон української політики. Спочатку там щось відбувається, а потім вже у Києві відлуння іде. Вихід із партії чи коаліції вже сприймається як щось очікуване.

Репетицією парламентських подій стала закарпатська «самоліквідація» обласної парторганізації Народного союзу «Наша Україна». Уже більше тижня, як Іван Балога оголосив про свій вихід із партії та складання своїх партійних повноважень, а отримати коментар від нього досі не вдалося.

Але є офіційна заява, у якій ідеться про те, що нині партія «Наша Україна» втратила свій авторитет і довіру народу, зокрема, й «через деяких осіб, які її паплюжать». Подібні заяви пролунали з вуст іще двох народних депутатів.

Закарпатські політологи оцінюють цю ситуацію як закономірну, каже керівник карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор.

«Колись так само виходили з соціал-демократичної партії об’єднаної, значить, комусь це потрібно. Кому? Є лише один головний няньо, чи як це говорять, кому це потрібно. І тоді це було потрібно для створення балансу сил, щоб не одна політична партія узурпувала ім’я Президента, і зараз так само потрібно, щоб це було. Треба, щоб була нормальна рівновага – це є необхідний принцип для посилення конкретної централізованої влади», – вважає фахівець.

НСНУ в Закарпатті все ще є!

Між тим виявляється , що така політична сила, як «Наша Україна», в Закарпатті все ще є. Адже багато членів обласної організації Народного союзу «Наша Україна», попри гучні обіцянки, заяви про вихід так і не написали.

Щоправда, більшість цього не афішує. Але є такі, хто відкрито декларує свою позицію – як-от член ради політичної партії НСНУ в Закарпатській області Святослав Бабіля.

«Я й надалі залишаюся у політичній партії «Народний союз «Наша Україна», бо бачу цю партію виразником своїх власних позицій – і ідеологічних, і моральних. НСНУ об’єднав людей, які у 2004 році домоглися змін в Україні. Наразі партія чітко виконує поставлені завдання у статуті й програмі. Почесним головою є Андрій Вікторович Ющенко, і ми й надалі йдемо в тому руслі, в якому перебуваємо з 2002 року», – заявляє вірний партієць.

На що перетвориться НСНУ, час покаже

Що ж до виборців, то їхні думки щодо виходу Балоги з НСНУ розбігаються. «Негативно, тому що він як маріонетка робить, з партії в партію ходить». «Для мене особисто ніякої різниці немає, в якій він партії, я просто знаю одне: що виходець із Закарпаття все одно для свого краю робити буде найбільше», – кажуть мешканці області.

Попри всі заяви та думки з приводу того, є чи ні в Закарпатті ще «Наша Україна», якими є її перспективи, поки що беззаперечним фактом є одне: ця політична сила на останніх виборах перемогла лише в одній області України – в Закарпатській. А потім саме тут відбулося щось схоже на самоліквідацію. Чи переформатування? Час покаже…

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG