Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина йде неправильним російським шляхом. Москва зацікавлена у створенні міжнародних проблем


Прага – Європейські газети пишуть про певне розчарування у Німеччині наслідками візиту російського президента Дмитра Медведєва. Оглядачі зауважують, що у чомусь новий глава Кремля повторював попереднього, Володимира Путіна, а у чомусь намагався по-новому вести мову про зміцнення демократії в Росії, про свободу преси, про важливість неурядових організацій. Чимало видань наголошує на тому, що під час переговорів між Медведєвим і канцлером Анґелою Меркель лунала й тема України, і з вуст російського президента більше йшлося про незгоду Москви з українським просуванням до НАТО. Газети повідомляють також про деякі результати зустрічі Віктора Ющенка і Дмитра Медведєва в Стрельні під Санкт-Петербургом.

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» наводить слова Дмитра Медведєва в Берліні про те, що у разі розширення НАТО на Схід «наші стосунки з альянсом просто будуть підірвані, зіпсовані на довгий час». Газета вказує на берлінську пропозицію Медведєва розробити і укласти юридично обов’язковий договір про європейську безпеку, виключаючи з цього США. «Файненшел Таймз» також наголошує, що у чомусь, зокрема, в акцентах щодо свободи преси, важливості неурядових організацій та удосконалення судової системи Росії, Медведєв намагався бути відмінним від Путіна.

Німецька «Ді Цайт» називає візит Медведєва до Берліна «приїздом із псевдо-Європи» і попереджає про помилковість зовнішньополітичних дій Берліна у напрямку зміцнення партнерських стосунків із Росією, яка намагається скористатися зі свого особливого становища як сировинна країна. «Ді Цайт» також вважає, що Росія не може бути надійним міжнародним партнером, бо замість сприяння у вирішенні проблем вона намагається їх створювати, як, наприклад, «претензії російських політиків на український Крим». Це німецьке видання попереджає, що Росія не європейська країна, бо вона сама себе ставить поряд із Китаєм, про що повинні пам’ятати у Німеччині, наголошує «Ді Цайт».

Російські «Ізвестія» інформують про зустріч Віктора Ющенка з Дмитром Медведєвим у Стрельні під Санкт-Петербургом і про обговорювані тут проблеми. Газета наводить слова Ющенка про те, що за Конституцією України на її території не може бути будь-чиїх військових баз і «треба спокійно, з повагою продовжувати переговорний процес» щодо виведення російського флоту з Севастополя до 2017 року. Газета також цитує слова Ющенка, що Україна була готова до того, що ціна на газ для неї зросте удвічі, починаючи з 1 січня 2009 року, і це, на думку українського президента, «не є такою вже серйозною проблемою для України». «Ізвестія» також наводять оцінки Ющенком переговорів із Медведєвим: на них «ніяких жестів ультимативного характеру не було».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG