Доступність посилання

ТОП новини

Доля 37 гірників шахти на Донеччині досі невідома


Вибух газоповітряної суміші стався на шахті імені Карла Маркса, що входить до державного об'єднання «Орджонікідзевугілля» у Єнакієвому Донецької області.

За повідомленням Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, вибух пролунав у неділю о 5:00 на ділянці №78, на горизонті 1000 метрів.

У результаті постраждали 5 осіб, які перебували на поверхні шахти.

Доля 37 гірників, котрі працювали під землею, залишається невідомою.

На місці аварії тривають рятувальні роботи.

За дорученням Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, створено комісію для розслідування причин і наслідків вибуху на шахті.

Очолив комісію перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов.

Він заявив про можливе закриття шахти ім'я Карла Маркса, що входить до державного об'єднання «Орджонікідзевугілля» у Єнакієвому Донецької області.

«Уже зараз можу сказати, що навряд чи ця шахта буде працювати далі», – сказав він на прес-конференції.

Олександр Турчинов зазначив, що вибух на шахті ім'я Карла Маркса – найбільш потужний за час існування української вугільної промисловості.

«За попередньою інформацією, відбувся викид породи й шахтного газу такої потужності, що постраждали не тільки шахти, вибої, вали, але й наземні споруди», – сказав перший віце-прем'єр .

Він зауважив, що потерпілих могло бути й більше, якби 6 червня Держгірпромнагляд, що обстежив цю шахту, не заборонив здійснення видобутку й не опломбував її.

Тим часом Президент Віктор Ющенко закликав уряд розробити та затвердити комплексний план заходів з ліквідації наслідків аварії на шахті імені Карла Маркса.

У листі до прем’єра Юлії Тимошенко Глава держави просить виділити кошти для надання матеріальної допомоги родинам загиблих шахтарів, громадянам, які потерпіли внаслідок аварії, а також за результатами розслідування причин аварії вжити заходів щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Віктор Ющенко також просить голову Донецької облдержадміністрації Володимира Логвиненка мобілізувати усі необхідні матеріальні і фінансові ресурси та вжити невідкладних організаційних заходів щодо надання необхідної допомоги сім'ям загиблих шахтарів та потерпілим внаслідок аварії.

Президент висловлює глибоке співчуття сім'ям загиблих гірників та потерпілих внаслідок аварії.

********
Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом аварії на шахті імені Карла Маркса в Єнакієвому Донецької області.

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов під час брифінгу в Єнакієвому

За його словами, слідство ведеться, і перевірятимуть усі версії, які були озвучені самими шахтарями, тобто – чи справді вівся промисловий видобуток вугілля після заборони Держпромнагляду.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG